Avrupa Şampiyonu Çalışkan ve Avrupa 3’ncüsü Cengiz davul-zurnalar ile karşılandı

6
İzmir’ de 05-07 Şubat 2010 tarihleri arasında yapılan Avrupa Ümitler Karate Şampiyonası’nda 1. olan Lüleburgaz Şamiloğluspor Kulübü karatecilerinden Neslihan Çalışkan ile Avrupa 3’ncüsü  Gülşah Cengiz Lüleburgaz’a gelişlerinde kar altında davul-zurnalar eşliğinde karşılandı.

 

Lüleburgaz

Atatürk Hava Limanından Lüleburgaz’a özel bir otomobil ile gelen Avrupa Şampiyonu Neslihan Çalışkan ile Avrupa üçüncüsü Gülşah Cengiz Lüleburgaz’da Belediye Meclisi Üyesi Öner Çavaş tarafından ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından davul-zurnalar eşliğinde alkışlarla karşılandılar ve çiçek yağmuruna tutuldular.
* 3 Ay’da 4 Madalya
2009 yılının Ekim ayında Balkan, Kasım ayında Dünya, 2010 yılının Ocak ayında Türkiye ve son olarak İzmir’de Avrupa Şampiyonu olan Neslihan Çalışkan, bundan sonraki hedefinin olimpiyatlar olduğunu söyledi.
Evleri dolup taşan, evinde babası Erdal çalışkan ve annesi Hicran Çalışkan ile birlikte tebrikleri kabul eden Neslihan Çalışkan; “Avrupa Şampiyonasında da ülkeme altın madalya kazandırdığım için çok mutluyum. Artık hedefim olimpiyat şampiyonu olmak. Ancak halen olimpiyatlarda karate şampiyonası yapılmıyor. Karate’nin de olimpiyat yarışmalarına alınmasını dört gözle bekleyeceğim. Benim başarılarımda büyük emeği bulunan antrenörüm Şemsi Şamiloğlu ile annem ve babama çok teşekkür ediyorum” dedi.
Avrupa Şampiyonu 3’ncüsü Gülşah Cengiz’ de yaptığı açıklamada bundan sonraki hedefinin şampiyon olmak olduğunu söyledi.
Türkiye’ye altın ve gümüş madalya kazandıran Neslihan Çalışkan ve Gülşah Cengiz ’in antrenörü ve Şamiloğluspor kulübünün hocası Şemsi Şamiloğlu ‘da yaptığı açıklamada; “Son dört ay içerisinde sporcularım uluslar arası yarışmalarda büyük başarılara imza attılar. Kendilerinin bu başarılarından büyük gurur duydum. Sporcularımın başarıları bundan sonra yapılacak olan yarışmalarda da devam edecektir” dedi. (gk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here