“Avrupa Şampiyonası”na Kırklareli’de hazırlanıyorlar

40
Ergin Spor Kulübü ve Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kültür Sanat Kulübü Taekwondo Takımları düzenlenen ortak antrenman ile çalışmalarına hız verdi.
HABER MERKEZİ
Ergin Spor Kulübü ve Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kültür Sanat Kulübü Taekwondo Takımları düzenlenen ortak antrenman ile çalışmalarına hız verdi.
7-8 Şubat 2015 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek “1. Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonası”na hazırlıklarına devam eden kulüpler düzenlenen ortak antrenmanla 01 Şubat 2015 tarihinde Pınarhisar Kapalı Spor Salonu’nda son hazırlıklarını tamamladı.
Gelecek adına önemli yatırımlar yapan kulüplerimiz başarılı sporcular yetiştirmek adına verdikleri uğraş ve mücadelenin karşılığını alacakları ortak çalışmaları sürekli hale getirmeyi planlıyor.
Milli Antrenör Metin Eşme’nin çalıştırdığı Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kültür Sanat Kulübü ve Balkan Yıldızı Spor Kulübü sporcularının yer aldığı çalışma Kırklareli’de faaliyet gösteren Ergin Taekwondo Spor Kulübü sporcularının da 2015 yılı içerisinde yapılacak faaliyetlerde hedefledikleri başarılara ulaşmaları için önemli bir kazanım oldu.
31 Ocak 2015 tarihinde yapılan Ergin Spor Kulübü “Gıp-Kuşak Terfi Sınavı”nda da Komisyon Başkanlığı yapan Milli Antrenör Metin Eşme açıklamasında;
“Ergin Spor Kulübü ile ortak hareket ederek çalışmalarına devam edeceklerini dile getirerek kulüplerimizin ve sporcularımızın kazandıkları başarılar ortada. Bu başarıları sürdürmekte çok önemli. Yapılan ortak çalışma ve antrenmanlar sporcularımızın gelişiminde faydalı oluyor. 
7-8 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılacak 1.Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonası’da sporcularımız için önemli bir hedef haline geldi. Ancak bu yıl içerisinde daha önemli başarılar kazanmak ve çıtayı biraz daha yukarı taşımak istiyoruz. Bu nedenle Ortak çalışmanın bir sonraki ayağında Ergin Spor Kulübü ve diğer kulüplerimizle Edirne’de bir araya geleceğiz.  Kırklareli Taekwondo’su Ergin Spor Kulübü kurulduktan sonra elde edilen başarıların ardından şunu anladı. Taekwondo hiçbir zaman sahipsiz kalmaz, kalmayacak. Ergin Spor Kulübü Antrenörleri Savaş Ergin ve Gökhan Yeşil’i kutluyorum. Sadece sporu sevdirmek gayretinde olan bu kardeşlerim mutlaka hak ettiği değeri göreceklerdir. Bizler her zaman bu kardeşlerimizin yanındayız.” 
Ergin Spor Kulübü Antrenörü Gökhan Yeşil konuşmasında; “Metin Eşme hocamıza ve sporcularına katılacakları 1.Avrupa Minikler Şampiyonası’nda başarılar dileriz. Onların elde edecekleri başarı hepimizin başarısı, Trakya’da kardeş kulüp olmanın gereğini en iyi şekilde yerine getiren kulüplerimiz Trakya’da Birlik ve Beraberliğin en önemli göstergesidir. Bizler; Koyduğumuz hedeflere birlikte yürümeye devam edeceğiz. Çok çalışarak her türlü zorluğu birlik ve beraberlikle aşacağız. Sporcularımıza 7-8 Şubat 2015 tarihlerinde katılacakları 1.Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonasında ve Taekwondo Federasyonu Faaliyet Programında yer  alan katılacakları Türkiye Şampiyonalarında da başarılar dilerim” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here