*Avcılar Pazar günü Kofçaz’da

1
*Trakya bölgesindeki avcılar 3 Mayıs Pazar günü Kırklareli’nin Kofçaz ilçesinde yapılacak olan bölgenin en büyük Tek Kurşun Yarışmalarına hazırlanıyor.
HABER MERKEZİ
Tek Kurşun Yarışmasının bu yıl 3’sü düzenleniyor. İlk iki organizasyonda yüzlerce avcı ve atıcıyı bir araya getirmişti. Bu yıl da bu organizasyonun Kofçaz’da ve Trakya Bölgesinde en çok ses getiren organizasyonu olma özelliği taşıyacağı söylendi.
Ata Silah Sanayi ve Trakya Av Market Barış Yılmaz’ın yaptığı Kofçaz Avcılar Kulübü ve Kofçaz Belediyesinin himayesinde gerçekleştirilen Geleneksel Tek Kurşun Yarışmasındaki ödüller de katılımcıları cezp ediyor. Yarışmalar yerel kategori, misafir kategori ve profesyonel kategori olmak üzere 3 ayrı kategoride yapılacak. 5 atışta en fazla puanı alan ilk 5 kişi dereceye girmeye hak kazanacak. Puan eşitliğinde ise penaltı atışları yapılıyor.
Organizatörler atışlarda dereceye girenlere toplamda 5 adet silah, 1 adet havalı tüfek, 2 adet avcı pantolonu, 2 adet avcı yeleği, 2 koli tek kurşun hediye edildiğini söylüyorlar. 3.sünü düzenledikleri bu organizasyonda ilk 2 yılda çok ciddi bir katılım sağlandığını ve bölgedeki en büyük organizasyonu yaptıklarını belirttiler. Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve civar illerden birçok avcı ve atıcı bu yarışmalara katılıyorlar. 
Organizasyonun 5. Yılında Ulusal düzeye gelmesi hedefleniyor. (fe)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here