Av. Tahsin Halcı; “Online Hesap Tanımlama ve Ödeme Sorgulama Modülümüz açıldı”

32
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı..
HABER MERKEZİ
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı, T.C. Kimlik Numarası ile yapılan ödemelerle ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Online Hesap Tanımlama ve Ödeme Sorgulama Modülümüz açılmıştır. Vatandaşlarımızın T.C. Ziraat Bankası hesap numarasını kuruma bir defaya mahsus olmak üzere bildirmeleri halinde T.C. Kimlik Numarası ile yapılacak ödemelerin vatandaşlarımız tarafından belirtilen hesaba aktarımı yapılabilmektedir.
Vatandaşlarımızın kuruma gelmeden kurumun internet sayfası kullanılarak T.C. Kimlik numarası ile yapılacak ödemeler için T.C. Ziraat Bankası ve T. Halk Bankası hesap numarasını tanımlayabileceği sistem uygulamaya açılmıştır. Online hesap tanımlandığında; talep olarak kabul edilmiş olup en geç iki iş günü içerisinde ilgilinin hesabına para aktarılarak, e-mail adresi veya cep telefonu numarası verilmiş ise bu kanallardan bilgilendirme yapılır. Böylece vatandaşlarımızın banka kuyruklarında beklemeden hesabına para aktarılır. Ödeme işlemlerine  www.sgk.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir. Bilgi için Kırklareli Mali Hizmetler SGM veya herhangi bir Mali Hizmetler SGM’ye müracaat edilebilir.” (Savaş Eskici)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here