Av. Emrah Arslan CHP Parti Meclisi’ne Aday

26
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nin almış olduğu Olağanüstü Genel Kurul öncesi Av. Emrah Arslan, CHP Parti Meclisi Adaylığını açıkladı.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nin almış olduğu Olağanüstü Genel Kurul öncesi Av. Emrah Arslan, CHP Parti Meclisi Adaylığını açıkladı.
5-6 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul öncesi adaylığını, CHP Kırklareli İl Başkalığı’nda 29 Ağustos 2014 Cuma günü saat 18.00’de düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan Av. Emrah Arslan, yapılacak olan Genel Kurulun büyük bir demokrasi şöleni içersinde olacağını söyledi.
Adaylığını açıklayan Arslan şunları kaydetti;
“Bildiğimiz üzere Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonrasında genel merkezimizin almış olduğu karar gereğince 5-6 Eylül tarihlerinde Cumhuriyet Halk Partisi olağanüstü kurultayı toplanacaktır. Büyük bir demokrasi şöleni ile karşılaşacağımızdan ve partimizin bu Kurultaydan gençleşerek ve daha da güçlenerek çıkacağından şüphemiz yoktur. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kongresi, kurultayı bir vatan mücadelesidir. Bu vatan mücadelesinde bizi devrimci yapan Mustafa Kemal Atatürk’ün ta kendisidir. Devrimin sesi gençliktir. Gençlik ise Özgürlük demektir. Cumhuriyet Halk Partisi bu kurultay sonrası ‘Gençleşecek’ gençleştikçe ‘Özgürleşecektir’.
Bu ülkenin daha özgür, daha aydınlık, daha huzurlu geleceğini kurmak için, Daha adil bir düzen yaratmak için, Köylünün, işçinin, emekçinin hakkının karşılığını alabilmesi için, Cumhuriyet Halk Partisi örgütü içerisinde büyük bir inanç ve onurla mücadelemi uzun yıllardır sürdürüyorum. 2002 yılında doğum günümde üye olma onurunu yaşadığım partimde; – gençlik kolları yöneticiliği – ilçe yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Partimde yönetici olmadığım süreçlerde de mücadelenin içinde oldum. Parti saflarındaki yerimi bırakmadım ve hiç terk etmedim. Biliyoruz ki ‘ülkemizde korkuyu egemen kılmaya çalışan güçler’ vardır ancak boşunadır. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ‘korku tiranlığı’ yıkılacak çağdaş ve özgür düşünce hakim kılınacaktır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Tek Ümidim Gençliktir’ sözü benim en büyük cesaret kaynağım olmuştur.
Değerli Arkadaşlar,
Bir sosyal demokrat olarak, parti içi demokrasinin en güzel örneklerinden
birini yaşayacağımıza inandığım olağanüstü kurultayda; Gençliğin yönetim kadrolarında sesini duyurmak için, Onurlu gezi direnişinin ruhunu yaşatmak için, Özgürlükçü ve sol politikaların yani örgütümüzün partimizin tabanının sesini duyurmak için, İktidarın zulmüne karşı verilen mücadelede partimin hizmetinde CHP Kırklareli Örgütünü temsil etmek için, ve en önemlisi partimizin kurucusu ve ilk genel başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün Bursa Nutku’nda belirttiği gibi Türk Genci; devrimlerin ve Cumhuriyet’in sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine ve doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimi ve devrimleri benimsemiştir."                                                      
Sözlerinden almış olduğum görev gereğince,  Çağdaş ve laik bir ülkede özgürce yaşamak istediğim için, Yorulmadan, yorulsam dahi mücadeleden bir an olsun vazgeçmeden, 90 yıllık Ulu Çınarın geleneklerinden, parti disiplininden ve sorumluluğundan ayrılmadan ancak, Ulu Çınar Cumhuriyet Halk Partisinin genç bir filizi olarak; Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi’ne Adaylığımı açıklıyorum.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here