Av bayiinde çıkan yangın korkuttu

27
Kırklareli’ne bağlı Pınarhisar İlçesi’nde önceki gün av ve balık malzemeleri satan bir dükkanda çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
HABER MERKEZİ
Önceki gün, Pınarhisar İlçesi Orta Mahalle Salih Bilinmez Caddesi No: 132 adresinde üzerinde bulunan Erdoğan Öner’e ait Öner Av Bayii’nde yangın çıktı. Yangını gören diğer dükkan sahibi esnaflar hemen polise ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine ulaşan Pınarhisar İtfaiye ekipleri hemen yangını söndürmeye başladı. Pınarhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sırasında olası bir tehlikeyi önlemek adına tolu araç trafiğine kapatarak geniş bir güvenlik çemberi oluşurdu. İtfaiye ekipleri uzun süren çalışmadan sonra yangını söndürdü. Daha sonra soğutma işlemi yaptı. Meraklı bakışlara arasında yapılan büyük mücadele sonunda yangın başarılı bir biçimde söndürüldü. Yaşanan olayda yaralanan olmazken dükkanda büyük maddi hasar meydana geldi.
Olay sonrası alınan bilgilere göre; yangının elektrik kontağından çıktığı, dükkanın üstünde bulunan evden sızan suların elektrik kontağına ulaşarak ilk televizyonu patlattığı, daha sonra maytaplara sıçrayarak yangın meydana getirdiği öğrenildi. Yangın sonrası dükkanda 25 bin TL tutarında maddi hasar meydana geldiği bildirildi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here