Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 79. yıldönümünde ADD Il Şubesi tarafından bir yemek düzenlendi

14
Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 79. yıldönümünde ADD Il Şubesi tarafından bir yemek düzenlendi

20 Aralık’ta Atatürk’ün ilimize gelişinin 79. yıldönümünü kutlayacak olan Kırklareli’nde, bu önemli tarihe yönelik ilk etkinlik, geçtiğimiz Cumartesi akşamı Atatürkçü Düşünce Derneği Il Şubesi tarafından gerçekleştirildi.

Saat 20:00’da Akkuş Kaya Otel’de düzenlenen bir yemekle çeşitli aktiviteler gerçekleştiren dernek üyeleri, ilk olarak 79. yıla ait bir slayt gösterisi izlediler.

Ardından Şükriye Öztürk tarafından Atatürk’ün ilimizdeki ziyareti esnasında söylediği önemli sözler seslendirildi, fotoğraflar gösterildi. Daha sonra ise ADD Kırklareli şubesinin faaliyetlerinin yer aldığı bir slayt gösterisi sunuldu.

Düzenlenen geceye Kırklareli, Babaeski, Lüleburgaz, Edirne, Tekirdağ, Hayrabolu, ve Çorlu ADD şubelerinden yönetici ve üyeler, ayrıca CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Kırklareli il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, ÇYDD Kırklareli Şubesi üyeleri, çeşitli siyasi parti yönetici ve üyeleri ile Kırklareli halkı katıldı.

Organizasyonda ADD Kırklareli Şube Başkanı Nuriye Üstündağ, ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Temsilcisi Hakan Dedeoğlu ile Milletvekili Turgut Dibek birer konuşma yaptılar.

Gecenin en renkli dakikalarında ise Kırklareli Kent Konseyi Kültür-Sanat Komisyonu Başkanı Kayhan Kuralay, Ceyhun Atuf Kansu’ya ait ‘Bağımsızlık Gülü’ ile Ilhan Özaltan’a ait ‘Huzurundayım’ adlı şiirleri seslendirdi.

Konuşmalar ve şiirlerin sonrasında müzik dolu anlara sıra geldi. Kemanda Osman Taşkın, klarnette Süreyya Meriç, udda Süleyman Meriç, ritmde Yavuz Dalkıran’ın eşliğinde dernek üyesi Seval Koba TSM’nin en güzel eserlerinden oluşan bir repertuarla katılımcılara unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı.

Yemek esnasında yapılan bir çekilişle ADD Il Başkanı Nuriye Üstündağ’a ait yağlı boya Atatürk posterini, Hayrabolu ADD şubesi üyeleri kazandı.

Gecenin finalinde ise müzisyen Bilal’in hareketli eserleriyle tüm katılımcılar kendilerini piste atarak neşeli dakikalar yaşadılar. Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 79. yıldönümü yemeği, toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here