Atatürk Stadı baştan aşağı yenilenecek

22
* Kırklarelispor’un 3. Futbol Ligi’ne çıkması ile birlikte Kırklareli Atatürk Stadı’nda da köklü değişiklikler yapılacak.


 
HABER MERKEZİ
Kırklarelispor’un aldığı başarılar ile 3. Lige adını yazdırması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından görevlendirilen bir ekip maçların oynanacağı Kırklareli Atatürk Stadı’nda incelemelerde bulundu.
Türkiye Futbol Federasyonu Stadyum Güvenliği Müdürlüğü’nden Çevre Mühendisi Oktay Oğur ve İnşaat Mühendisi Ümit Ülger geçtiğimiz gün ilimize gelerek incelemelerde bulundu. Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürü Yılmaz Emen, Şube Müdürleri ve Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can’ın hazır bulunduğu incelemelerde Kırklareli Stadı’nın yapılacak olan maçlara uygun olup olmadığı yerinde tespit edildi.
Çevre Mühendisi Oktay Oğur ve İnşaat Mühendisi Ümit Ülger, stadyumun her bir noktasını gezerek, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 3. Lig Maçlarının oynanabilmesi için Stadyumlarda olması gereken kriterlerin, Kırklareli Stadı’nda olup olmadığını belirlediler. Yaptıkları incelemelerinde gördükleri eksiklikleri yetkililere bildiren görevliler, maçların başlamasına en az 15 gün kalaya kadar bu eksikliklerin tamamlanması gerektiğini ifade ederek, eksikliklerin tamamlanıp tamamlanmadığını görmek için tekrardan geleceklerini belirttiler.
Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can’da yaptığı açıklamasında; “3. Lig’te yapacağımız maçları Kırklareli Stadı’nda oynayıp oynayamayacağımızı tespit etmek üzere Federasyondan görevliler geldi. Stadımızda çok olmasa da eksikliklerimiz bulunuyor. Bu eksikliklerimizin tamamlanabilmesi için başta Valimiz Cengiz Aydoğdu olmak üzere, işadamlarımızın desteklerini bekliyoruz. Eksikliklerimizi en kısa sürede tamamlayarak 3. Lig’teki maçlarımızı evimizde oynamak istiyoruz” dedi. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here