Atatürk İlkokulu’na “Oyun Parkı” yapıldı

11
* Yapı Kredi Bankası Kırklareli Şubesi’nin düzenlediği “Geleneksel Halk Oyunları ve Köy Düğünleri” konulu Resim Yarışması’nda 1. olan Kırklareli İlk-Ortaokulu’na hediye olarak yapılan “Oyun Parkı” açıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Atatürk İlk-Ortaokulu Anasınıfı öğrencileri Yapı Kredi Bankası Kırklareli Şubesi tarafından düzenlediği “Geleneksel Halk Oyunları ve Köy Düğünleri” konulu Resim Yarışması’nda 1. oldu. Okul öğrencilerine çeşitli hediyeler verilirken ödül olarak çocukları sevindiren “Oyun Parkı” yapımı tamamlanarak açıldı.
03 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 13.00’te Okul Bahçesi’nde düzenlenen törene; Kırklareli Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gençay, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Okul Müdürü Savaş Türkoğlu, Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Zafer Eren, Yapı Kredi İstanbul&Avrupa Bölge Müdürü Aydın Akkan, TOÇEV Yetkilisi Işın Gürdal, Okul Müdür Yardımcıları, Okul Öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Okul Müdürü Savaş Türkoğlu şunları kaydetti:
“Yapı Kredi Bankası Kırklareli Şubesi’nin düzenlediği “Geleneksel Halk Oyunları ve Köy Düğünleri” konulu Resim Yarışması’nda okulumuz 1.’lik Ödülü aldı. Öğrencilere verilen ödüller dışında 1. Olan okulumuza “Oyun Parkı” ödül olarak verildi. Bu süreçte Oyun Parkı’nın yapımını TOÇEV üstlenmiştir. Oyun Parkı’nın yapıldığı bahçe uzun yıllar atıl olarak durmuştur. Bahçenin düzenlenmesine TOÇEV’in yanında Belediyemiz, İl Özel İdaresi, Okul Aile Birliği, okulumuzun hizmetlileri herkes el birliği çocuklarımızın hizmetine sunmak için çalışıp bugünkü hale getirdik. Eğitimde atılan her adımın saçılan her tohumun kesilen her kurdelenin gün gelip meyvelerini vereceği aşikadır. Milletimizin kudretli, kuvvetli ve sözü dinlenir olmasının yegane yolu buradan geçmektedir. Milletçe üretmenin, düşünmenin ve medeniyetler klasmanında üst sıralarda bulunmanın çaresi eğitimdir, öğretimdir ve disiplinli bir şekilde çalışmaktır. Eğitim yolunda bizimle birlikte yürüyen tüm katılımcılara teşekkürü bir borç biliriz.”
Okul Müdürü Türkoğlu’nun ardından TOÇEV Yetkilisi Işın Gürdal ile Yapı Kredi İstanbul&Avrupa Bölge Müdürü Aydın Akkan birer konuşma yaptılar. Okulun Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisinin ardından “Oyun Parkı”nın açılışı yapılarak, günün anısına Oyun Parkı’nın yapıldığı alana Ağaç Dikimi gerçekleştirildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here