Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri “Resim Sergisi” açtı

9
* Kırklareli merkez ilçe’de eğitim- öğretim veren Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Kırklareli Gar Binası’nda Resim Sergisi açtı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe’de eğitim- öğretim veren Atatürk İlköğretim okulu öğrencileri Kırklareli Gar Binası’nda 4 Haziran 2012 Pazartesi günü saat 10.00’da resim sergisi açtı. Atatürk İlköğretim Okulu Görsel Sanatlar Dersi Öğretmeni Ferit Çakmak gözetiminde 4., 5., 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin  2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Görsel Sanatlar Dersi’nde yapmış oldukları resimler sergilendi. Sergi’de; Yağlı Boya Tablolar, Akrilik Boya ile yapılan çalışmalar ve ebru sanatından oluşan birçok çalışma sergileniyor. 
Sergi açılışını Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yücel tarafından gerçekleştirildi. Açılış sonrası kısa bir konuşma yapan Yücel Görsel Sanatlar Dersi’nin öğrencinin içindeki yeteneklerinin ortaya çıkmasında yardımcı bir ders olduğunu söyledi. Sergiyi gezen Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yüce, Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Bünyamin Çetin öğrencilerin yapmış oldukları resimleri dikkatle incelediler.
Atatürk İlköğretim Okulu Görsel Sanatlar Dersi Öğretmeni Ferit Çakmak yıl içinde yapılan çalışmaları burada sergilediklerini, öğrencilerin çalışmalarının tamamını kendileri yaptıklarını belirterek şunları söyledi;
“ Burada bulunan tüm çalışmalar öğrencilerimiz tarafından yapıldı. Bazı çocuklarımızın eli resim sanatına çok yatkın ve bu konunun üzerine gider ise ileride başarılı bir ressam olabilir. Sergimizde yağlı boya ve ebru çalışmalarına ağırlık verdik” dedi. 
Sergi bugün saat 19.00’a kadar açık kalacak. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here