Atatürk, Hollanda “ATATÜRK STRAAT” caddesinde anıldı.

93
10 Kasım’da Atatürk Hollanda’da unutulmadı.
10 Kasım’da Atatürk Hollanda’da unutulmadı. Hollanda’da gönüllü Türk elçisi, Vizeli hemşehrimiz, iş adamı Bülent Türker,10 Kasım 2014 Pazartesi günü Saat 09.05’de Roterdam’da ki Atatürk Caddesi’nde saygı duruşunda bulunarak Atatürk’ü unutmadı.   
Bülent Türker,Türkiye’nin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük insan ve başkomutan Atatürk’ü ölümünün 76.yıldönümünde unutmadıklarını ve burada yaşayan bazı Türklerle beraber saygı duruşunda bulunarak andıklarını, Türkiye’nin Atatürk gibi bir şahsiyete sahip olmasından dolayı şanslı bir ülke olduğunu söyledi.
Gönüllü elçimiz Bülent Türker Atatürk’ün unutturulmak istendiğini de belirterek, “Türk insanı Atatürk’ü hiç bir zaman unutmayacaktır. Unutulması için çaba gösterenlere de fırsat vermeyecektir. 
Düşünün Hollanda Atatürk’e verdiği değer ve  saygıdan dolayı bir caddeye onun adını verdi. Şu anda Roterdam’da bir caddenin adı  (Atatürk straat)  Ne yazık ki Ülkemizde onun değerini bilmeden onun hatırası yok edilmeye çalışılıyor. ” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here