“Atatürk bizlere barışçı bir ülke ve onurlu bir geçmiş bırakmıştır”

14
* Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 71. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere gurur duyulacak bağımsız ve modern bir Cumhuriyet, sağlam temeller üzerinde yükselen barışçı bir ülke ve onurlu bir geçmiş bıraktığını kaydetti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 71. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:
“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 71. yıldönümünde, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.
10 Kasım Türk Milleti için, büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek, Cumhuriyet’in erdemlerine sadakatini ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür.
Türk Milleti, insanlığın ortak değerlerine, uygarlığın şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe ve insanlığa mal olmuş bir lider olan Atatürk’ü yetiştirmiş yüce bir millettir. Atatürk, düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve inkılaplarıyla yaşadığı çağı aşan ve her dönemde güncelliğini koruyan büyük bir liderdir.
Engin ileri görüşlülüğü, barış yanlısı tutumu, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut, Atatürk’ü dünyanın en itibarlı liderlerinden biri yapmıştır. Atatürk’ün İstiklal Savaşı’nın ardından kurduğu ve genç nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin büyüklüğünü yansıtan eşsiz bir eserdir.
Türkiye, Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte önemli devrimler, reformlar ve atılımlar gerçekleştirmiş, siyasal, toplumsal, hukuksal, kültürel ve ekonomik alanlarda büyük değişimler yaşamıştır. Türkiye’nin 85 yılda geldiği seviye, milletimizin yaratıcılığının, çalışkanlığının, en iyiye ulaşma arayışının bir ürünüdür.
Hayatı boyunca milletimizin yücelmesi için çalışan Atatürk, bizlere gurur duyulacak bağımsız ve modern bir Cumhuriyet, sağlam temeller üzerinde yükselen barışçı bir ülke ve onurlu bir geçmiş bırakmıştır.
Önünde aydınlık bir gelecek uzanan Türk Milleti, geçmişten gelen ortak duygularını, birlik ve beraberliğini, en önemli değeri olan Cumhuriyet’i ileriye taşımaya kararlıdır.
Türk Milleti, Atatürk’ün düşüncelerinden, ilke ve inkılaplarından güç alarak ilerlemesini devam ettirecek, ülkesini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma başarısını gösterecektir. Bu tarihten gelen bir sorumluluğumuz, gelecek nesillere karşı en büyük ödevimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here