Atatürk 81 Yıl evvel bugün Kırklareli’deydi

18
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 81 yıl evvel bugün Kırklareli’deydi.
HABER MERKEZİ
Atatürk’ün Kırklareli’ne geldiği o günün havasını yaşatacak şekilde kutlanacak. Atatürk’ün Kırklareli’ne Gelişinin 81. Yıldönümü Kutlama Töreni Vilayet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde ve Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Salonu’nda yapılacak.
Saat 13.50’de Protokolün ve törene katılan öğrenciler ile halkın Vilayet Meydanı’ndaki yerlerini almalarını müteakiben Saat 14.00’de Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıt’a sunulacak. Saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı ile  Şanlı Bayrağımız göndere Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’ndan görevlendirilecek bir kız ve bir erkek öğrenci tarafından çekilecek.
Atatürk Anıt’ının önündeki törenin sona ermesi müteakip Sivil ve Askeri protokol ile halk, hazırlanan programı izlemek üzere Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Salonuna kortej halinde, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Boru Trampet Takımı eşliğinde intikal edecek. 
* Halk Eğitim Merkezi’nde program devam edecek
Vilayet Meydanı’ndaki törenin ardından saat 14.30’da Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Salonu’ndaki program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayacak. Ardından Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirecek. Ardından Kırklareli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Cumhuriyet Tarihi Anabilim Dalı Öğret. Üyesi. Yrd. Doç. Dr. Türkan Doğruöz sunum yapacak.
Atatürk’ün Kırklareli’ne Gelişini simgeleyen Bayrağın Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’a sunulmasının ardından Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program sona erecek. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.