Ata’nın anısına Klasik Türk Müziği ziyafeti

16
Atatürk’ün Kırklareli’ye gelişinin 80. yıl dönümü etkinlikleri
çerçevesinde; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda Kırklareli
Kültür Merkezi’nde bir Klasik Türk Müziği Konseri verildi.

HABER MERKEZİ

Konserde, İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu;  Atatürk’ün sevdiği şarkılara ağırlık verdikleri repertuarlarında Kırklarelili sanatseverlere güzel bir akşam yaşattılar.
Konserde; Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu’ndan Kanunda Göksel Baktagir, Klasik Kemençede Selim Güler, Viyolonselde Emrullah Şengüller, Udda Yurdal Tokcan yer alırken, Solistler de Mehmet Akça ve Belgin Ahun idi.
Bir buçuk saat süren konserde hemen hemen tüm şarkıları seyircilerle beraber söyleyen solistler, Kırklareli halkının sanatseverliğini sevinçle karşıladılar ve konser coşkulu bir şekilde sürdü.
Konserde, başlamadan 15-20 dakika kadar önce salondaki tüm koltuklar dolduğu için, konseri seyretmeye gelen bazı vatandaşlar ayakta izledi.
Gecenin sonunda sanatçılar ayakta alkışlandılar. Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan tüm sanatçılara minik armağanlar takdim etti ve bir de Teşekkür Belgesi verdi.
Öte yandan, Kırklareli Kültür Merkezi’nde kültür-sanat faaliyetleri başladığından bu yana; hemşerilerini güzel tınılarından yoksun bırakmayan ve her konserde Kırklareli halkına övgüyle bahseden Kanun Virtüözü Göksel Baktagir’in ilgi ve alakası, Kırklarelililer tarafından takdirle karşılandı.  (mc)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here