“Atamız kalbimizde yaşıyor”

17
“Atamız kalbimizde yaşıyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Il Kadın Kolları Başkanı Av. Tülay Peker, Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümünde, yayımladığı yazılı bir mesajı gazetemiz ile paylaştı. Peker mesajında şunları kaydetti;

“69 yıl önce bu saatlerde Türk ulusu olarak en büyüğümüzü kaybettik. Bugünün acılarımızı umuda dönüştüren yönü "Beden Atatürk’ü "kaybederken" Düşünce Atatürk’e" kavuşmuş olmamızdır. Saat 9’u 5 geçe insan ve insanlık sevgisiyle dolu, vatan sevgisiyle dolu koca bir yürek durdu. Ama saatler durmadı. Dünya dönüyordu. Gerçek olan ölümlere yas tutmak değildir. Esas olan yaşamak ve yaşatmaktır. "Beden Atatürk"ü kaybettik. Ama "Düşünce Atatürk’e" kavuştuk.

Şimdi onun değerini iyi bilmeliyiz. Birgün Atatürk düşüncesini de kaybedersek işte o zaman 10 Kasımlar yas tutma zamanıdır. Sadece 10 Kasımlar değil hergün, hayatın her alanında O’nun düşüncelerini kendimize önder, rehber edinmeli ve ilkelerini tatbik etmeye çalışmalıyız. Atatürk bu ülkenin ileriye, bilime, barışa dönük yüzüdür. Atatürkçü düşünceye sahip çıkmamız kendi geleceğimize sahip çıkmamız demektir.

Değerlerini koruyamayan kurtarıcılarını unutan toplumlar köksüz ağaçlar gibi sonlarını beklerler. Geleceklerine yön veremezler. Atatürk sadece dünü kurtarmamış geleceği de kazanmıştır. Düşmanın yanı sıra köhnemiş, eskimiş, ulusun kaderine ayak bağı olan her türlü çağ dışı düşünce ve yöntemleri de yenmiştir. Hem Atamızın hem de tüm kahraman şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here