Atalay; “ÇKS Başvuruları’nda son gün bugün”

21
Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay yaptığı açıklamada ÇKS kayıtların bugün sona ereceğini söyledi Atalay; “Çiftçilerimizin yoğunluk dolayısıyla herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için 29 Ağustos 2014 tarihine uzatılan 2014 ÇKS Başvuruları bugün sona erecek” dedi
 
HABER MERKEZİ
Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, Çiftçi Kayıt Sistemi’nde başvuruların bugün mesai saati bitiminde sona ereceğini söyledi.
Atalay; “Çiftçilerimizin yoğunluk yaşanabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak bir an önce ÇKS kayıtlarını yaptırmalarında fayda var” dedi. Başkan Atalay, yaptığı açıklamada, TZOB’un girişimleriyle, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 27 Mayıs 2014 tarihinde ÇKS kaydı başvurularıyla ilgili süreyi 30 Haziran 2014 tarihinden 29 Ağustos 2014 tarihine uzattığını hatırlattı. 
Yeni ÇKS yönetmeliğine göre, üreticilerin 2014 yılında bir defaya mahsus olmak üzere aynı yıl içinde hem 2014, hem de 2015 yılı olmak üzere iki defa ÇKS Başvurusu yaptıracaklarını belirten Atalay şunları kaydetti; 
“Çiftçilerimiz 29 Ağustos 2014 tarihi mesai bitimine kadar 2014 yılı ÇKS Başvuruları’nı yaptıracaklar. Üreticilerimiz olası sıkışıklıkları düşünerek son günü beklenmeden Gıda Tarım ve Hayvancılık Babaeski İlçe Müdürlüğümüze bir an önce başvurusunu yapmalı. 2015 yılı ÇKS başvuruları ise 1 Eylül’de başlayacak, 31 Aralık 2014 tarihinde sona erecek. Üreticilerimizin bu hususa çok dikkat etmeleri ve birbiriyle karıştırmamaları gerekiyor. Çiftçilerimizin yoğunluk dolayısıyla herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için, 2014 ÇKS Başvuruları’nı bir an önce yaptırmaları kendi yararlarınadır. Çünkü ÇKS kaydını yaptıramayanlar, 2014 yılı desteklerinden faydalanamayacaklar.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.