Ata Savunma Sanatı Spor Kulübü iddialı

4
Karate, Taekwondo ve Judo Sporları’nın doğaçlaması olan yeni spor dalı Ata Savunma Sanatı Edirne’de ilk kez faaliyet gösteriyor.
HABER MERKEZİ
Karate, Taekwondo ve Judo Sporları’nın doğaçlaması olan yeni spor dalı Ata Savunma Sanatı Edirne’de ilk kez faaliyet gösteriyor.
Bu gün yapılan Kemer terfi sınavını izleme gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan adına yaptıkları yardımlardan dolayı plaket alan CHP Meclis Üyesi Erkan Makas; “Sporcuların heyecanına ortak olurken Ata Savunma Sanatı’nın gelişmesi ve dünya geneli bir spor olabilmesi için bize düşen görevleri üstlenmeye hazırız” dedi.
Manevi desteklerinden dolayı TROYDEM adına bir plaket alan Ahmet Topaç; “Her insanın kendisini savunması elbette ki bir sanat ve beceri gerektirmektedir Fiziki bir saldırıya maruz kalan her canlı varlığın kendine has müdafaa ve savunma şekli sanat ve kişisel beceri olarak düşünülmelidir. Üretkenlik ve doğaçlama yeteneği (kişisel beceri) zaten savunma sanatlarının ayrılmaz bütünlüğü içinde karşımıza çıkmaktadır burada emeği geçen hocalarımıza ve öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi
 Edirne Ata Savunma Sanatı Spor Kulüp Derneği aynı zamanda Batı Marmara Başantrenörü Cem Akman ise; “Bu yıl kurulan ve 40 öğrenci ile Ata Savunma Sanatı, doğu ve batı kültürüne has olan bütün dövüş sanatlarının tamamına alternatif olarak, Türk Milleti’nin adaletini ve kahramanlığını temsilen oluşturulmuş bir yakın dövüş sanatı Ata savunma sanatı, teknik, teorik ve fiziksel bir spor olduğu kadar, aynı zamanda ruhsal eğitim sunan bir sanattır. Yaptığımız bu işten oldukça memnunuz. Amacımız bu halkayı her gün daha fazla genişletmektir” dedi. 
22 Haziran 2014 Pazar günü İstanbul Şişli’de yapılacak olan Ata Sanatı Türkiye Şampiyonası’ndan başarı ile döneceklerini ve aynı zamanda Ağustos Ayı’nda Gençler Büyüklerde Konya da yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda birincilik beklediklerini ifade etti. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.