At arabaları için geri sayım başladı

8
Kırklareli’de yaşayan vatandaşlar çok iyi bilir.
HABER MERKEZİ
Kırklareli kent trafiğinde dolaşan at arabaları uzun süredir araç ve yaya trafiğini sıkıntıya sokuyor. Kırklareli Belediyesi’nin bu konuya bir çözüm olarak aldığı meclis kararı ile 10 Kasım 2011 tarihinden sonra at arabalarının artık şehir trafiğinde dolaşmalarına izin verilmeyecek.
Geçtiğimiz yıl Kırklareli Belediye Meclisi tarafından alınan bu karar doğrultusunda at arabaları şehir trafiğine çıkamayacak. Belediyeye bu konuda yapılan çok sayıda şikayet bulunuyor. Bu konuda yapılan tüm şikayetleri dikkate alan Kırklareli Belediyesi konuyu belediye meclis sunarak radikal bir karar alıp at arabalarını şehir trafiğinden men etmeye hazırlanıyor.
10 Kasım 2011 tarihinden sonra işleme sokulacak bu uygulama at arabası ile geçimini sağlayan roman vatandaşlara darbe vuracak gibi gözüküyor.
* “At arabaları konusunda üzerimize düşeni yapacağız”
Konu ile ilgili görüş bildiren Kırklareli İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Belediye Meclisi’nin mevcut kararı doğrultusunda hareket edeceklerini ifade ederek;
“At arabalarının şehir trafiğini olumsuz yönde etkilediği apaçık ortada, Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda at arabalarının 10 Kasım 2011 tarihinden sonra şehir trafiğinde görüldüğünde toplanması ve taşınmasında üzerimize düşeni yapacağız.” şeklinde konuştu. Müdür Canbazoğlu, 10 Kasım 2011 tarihinden sonra şehir trafiğinde yakalanarak toplanan at arabalarının bir daha trafiğe çıkmaması için gerekli çalışmanın yapılacağını belirtti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.