Aslaner’den veda turları

14
HABER MERKEZİ
Kırıkkale’ye atanan Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye veda ziyaretinde bulundu. 
Edirne’de 5 yıl görev yaptıktan sonra 2013 Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile Kırıkkale Vali Yardımcılığı görevine atanan Edirne Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret etti.
Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Aslaner’in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Abdullah Aslaner ismi bizim için çok değerlidir. Kendisi Edirne’de görev yaptığı süre içerisinde gönülden emek harcamış, sadece çalışma ortamında değil, Edirne Halkı’nında sevgisini kazanan bir isim olmuştur. Kendisi ile tanışma ve çalışma fırsatını bulduğumuz için mutluyuz. Yeni görev yerinde kendisine başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner’de, “Görevimiz gereği bu tür ayrılıkları maalesef ki yaşamak zorunda kalıyoruz. 5 yıldır görev yaptığım süre içerisinde, Edirne insanı ile iç içe oldum. Ve Edirne halkımızla aramızda bir sevgi bağı oluştu. Edirne çağdaş bir kent, tarihin izlerinde modernliği yansıtıyor. Ve böylesi güzel bir kentin Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile de uyum içinde çalışmış olmaktan mutluyum. Başkanımız Hamdi Sedefçi’ye de ayrıca teşekkür ediyorum ki Edirne’ye faydası olacak her projede bizlerle birlikte elini taşını altına koyduğu için.” diye konuştu.
Ziyaret sonunda, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Edirne’de görev yaptığı süre içerisinde aldığı notlardan oluşan ve A-Z’ye Edirne hakkında merak edilen her şeyin bulanabileceği, kendisinin yazdığı, “Edirne Sözlüğü” adlı kitabı Başkan Hamdi Sedefçi’ye hediye etti. Serkan Koçtürk 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here