Askerler gurur ve gözyaşları ile uğurlanıyor

9
Asker uğurlama törenlerinde Kırklareli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde davul ve zurnalar susmuyor. Yakınlarıyla birlikte otobüs terminaline gelen asker adayları, önce davul- zurna eşliğinde halay çekiyor.

 

HABER MERKEZİ
Asker uğurlama törenlerinde Kırklareli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde davul ve zurnalar susmuyor. Yakınlarıyla birlikte otobüs terminaline gelen asker adayları, önce davul- zurna eşliğinde halay çekiyor. Ardından otobüsün hareket saati yaklaşınca arkadaşlarının omuzlarına alınarak, gözyaşları içerisinde birliklerine uğurlanıyor.
Birliklerine teslim olmak için otobüslere binen kınalı kuzularının ardından gözyaşı döken aileler dualar okuyup çocuklarını uğurluyorlar. Uğurlama töreni nedeniyle terminalde yoğunluk yaşanıyor.
“Herşey Vatan İçin” olduğunu belirten asker Ailesi Cemal-Dürdane Koç; “Allah inşallah herkese evlatlarını askere göndermeyi nasip eder” diyorlar. Vatan borcunu ödemek için askere gitmekten dolayı mutlu olduklarını belirten gençler, askere gitmekten dolayı mutlu olduklarını ve büyük bir sevinç yaşadıklarını ifade ediyorlar.
Vatana hizmet etmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Ahmet Koç; “Türk Milleti rahat uyusun biz buradayız. Biz Türk genci olarak ta sonuna kadar burada olacağız. Vatanın canı sağ olsun, vatan bize emanettir ve Allah inşallah diğer kardeşlerimize de askere gitmeyi nasip eder" dedi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here