“Asıl sorun köyün içinde”

10
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Şubat ayı 2. birleşimi gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda 5 Şubat Salı günü Behçet Şen Başkanlığı’nda yapılan meclis toplantısının gündeminde köy yerleşik alan sınırlarının onaylanması teklifleri oldu.
Babaeski ilçesi Yeniköy Köyü, Ağayeri Köyü ve Pınar İlçesi Atatköy Köyü’nün köy yerleşik alan sınırlarının onaylanması teklifleri oy birliği ile kabul edildi.
Toplantı da uzun süren tartışmaların ardından meclis üyesi Selahattin Birkaya, şarlara uyduğu durumlarda köy yerleşik alanlarının genişlemesi gerektiğini ifade ederek;
“Köylünün malı değerlensin. Vatandaşlar arazilere sürekli ahır mı yapacak, tarım mı işleyecek. Arsa vasfına geçsin ki köylü de para kazansın” dedi.
Meclis başkanı Behçet Şen de asıl sorunların köy yerleşik alanlarda değil, köyün içinde olduğunu belirterek; “Bazen öyle bir yapılar yapılıyor ki haberim yoktu bahanesiyle yıkılması bile mümkün olmuyor. Asıl sorun köyün dışında değil köyün içinde. Bunların da sorumlusu muhtarlardır” dedi.
Yapılan oylamada Babaeski ilçesi Yeniköy Köyü, Ağayeri Köyü ve Pınar İlçesi Ataköy Köyü’nün köy yerleşik alan sınırlarının onaylanması teklifleri oy birliği ile kabul edildi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.