Aşağıpınar Açık Hava Müzesi’ne “Zaman Tüneli” yapılacak

44
Kırklareli Kültür Varlıklarını Koruma Derneği ile Bulgaristan Sualtı Arkeoloji Enstitüsü “KİTEN” ile yapılan Sınır İlleri Geliştirme Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Kültür Varlıklarını Koruma Derneği ile Bulgaristan Sualtı Arkeoloji Enstitüsü arasında yapılan Avrupa Birliği (AB) Sınır İlleri Geliştirme Projesi kapsamında 21 Ekim 2014 Salı günü yurtdışındaki proje görevlileri bir araya geldi. 
Projenin işleyişi hakkında toplantı yaparak değerlendirilmelerde bulunuldu. Toplantıya Kırklareli Varlıklarını Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Attila Biçer de katıldı.
Biçer bir açıklama yaparak şunları söyledi;
“Bu proje kapsamında Aşağıpınar Açık Hava Müzesi’ne bir “Zaman Tüneli” kazandırmak istiyoruz. Bu Projedeki amacımız en önemli kısmı da zaman tünelinin çizimi. Bu projenin maliyeti de bir hayli yüksek. Bize maliyeti 77 Bin Euro, Toplam bedel ise 153 Bin Euro. Kanlı Geçit’e de bir seyir platformu yapılması planlanıyor. Bu projenin süresi 1 yıl olarak belirlendi geçen yıl Mart Ayı’nda başladı, 2015 Mart Ayı içerisinde de projemizi tamamlamış olcağız. (Selçuk Vurucu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here