Artık caddeler ücretsiz

14
Parkmetre Uygulaması sona erdi
* Kırklareli Belediyesi tarafından özelleştirilmesinin ardından meclis kararı ile sözleşmesi iptal edilen Parkmetre Uygulaması sona erdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi’nce oy çokluğu ile alınan karar gereği Kırklareli’de parkmetre uygulaması sona erdirildi.
Kırklareli Belediyesi tarafından 17 ay uygulanan, 3 aylık uygulamanın durdurulmasının ardından özelleştirilen ve özel bir firma tarafından uygulanmaya başlayan Parkmetre (Ücretli Park) Uygulaması Ekim Ayı Belediye Meclisi Toplantısında alınan karar ile iptal edilmişti.
Sözleşme iptalinin ardından yasal süresine son gününe kadar kullanan HİRA Taşımacılık İnşaat Madencilik Park Sistem Temizlik Gıda Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi uygulamayı 31 Aralık 2012 tarihinde sonlandırdı.
İlk etapta Kırklareli halkının alışmakta zorluk çektiği ancak uygulamanın esnafa da büyük getiri sağladığını belirten vatandaşlar;
“Kırklareli küçük bir yer. Bir ucundan öteki ucuna yayan olarak gitmek en fazla 20 dakika sürerek. Küçük bir ilde vatandaşlar evinden işine, dükkanına araba ile gitmesi çevre esnaflara da olumsuz olarak yansıyor. Buda arabasını bir esnafın dükkanın önüne çekmesinin ve iş çıkış saatlerine kadar arabanın orada durmasından kaynaklanıyor. Dükkanın önü kapanan yada yakınlarında boş bir park yeri olmadığı zaman ne arabayla geçen ne de yaya olan insanlar o dükkana girmeyi tercih etmez. Çünkü arabaların arasından geçmek insanlara zor gelir. Parkmetre uygulaması varken de insanlar araçlarına park ücreti vermemek için işlerine arabasız gelirdi ve bu da işleri olumlu yönde etkiliyordu” dediler. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here