Armağan Köyü’nün Spor Kompleksi hizmete açıldı

17
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 08 Temmuz 2011 Cuma günü Kırklareli merkez ilçeye bağlı Armağan Köyü’nün Spor Kompleksini hizmete açtı.
Armağan Köy meydanında düzenlenen açılış töreninde, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Valiliği olarak hizmetlere her zaman destek olacaklarını belirterek, sporun önemini vurguladı. Sporun bir sağlık dostu olduğunu bildiren Vali Yaman, spor kompleksinin köy halkına hayırlı olmasını dileyerek;
“Yerleşim yerlerinin yol ve alt yapı hizmetlerin yanı sıra spor tesisleri de ihtiyaçlar arasındadır. Özel İdare olarak, devlet, hükümetle birlikte halkın sıkıntılarını gidermeye çalışıyor. Bugün gördük ki yerleşim yerinde yaşayan insanların başka hizmetlere de ihtiyacı var. Köylülerimizin ve çocuklarımızın bu tesiste bol bol zaman geçireceğine inanıyorum. Muhtara ve heyetine, tesisin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Armağan Köy Muhtarı Nahit Bulut ise Kırklareli Valisi Mustafa Yaman olmak üzere Spor Kompleksinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Bulut; “Köyümüzün yollarının parke taşı olması, spor kompleksimizin olmasıyla birlikte 24 saat kamera ile dünyaya yayın yapan örnek bir köyüz. 
Armağan Köy Muhtarı Nahit Bulut, Vali Mustafa Yaman’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Vali Yaman ise daha sonra spor kompleksinin yapında emeği ve desteği olanlara teşekkür plaketi verdi.
Köy Meydanında düzenlenen törenin ardından Vali Yaman ve beraberindekiler spor kompleksinin açılışını gerçekleştirdi. Vali Yaman spor kompleksinin açılış kurdelesini keserek, hizmete açtı Köy kadınlarının ve çocukların isteği üzerine 1 yıl önce spor kompleksinin çalışmalarına başladık. Kompleks 80 bin liraya mal oldu. Spor kompleksinin açılışının ardından köylü kadınlar ve çocukları basketbol, voleybol ve tenis oynayarak eğlendiler.
930 metre kare alan üzerine kurulan spor Kompleksinin içerisinde çocuk parkı, voleybol, basketbol ve tenis kortları bulunuyor. Spor kompleksine geçen yıl Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesinde serinlemek için denize giren ve boğularak hayatını kaybeden kimya mühendisi Önder Dal’ın adı verildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here