Arizbaba Köyü Muhtar Adayı Nurettin Gökay;

87
“Ben kazanırsam köyüm daha çok şey kazanacak”

 

HABER MERKEZİ
30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’nde Kırklareli merkez ilçeye bağlı Arizbaba Köyü’nden Muhtar Adayı olan Nurettin Gökay yaptığı açıklamasında köyde ses getirecek atılımları gerçekleştirmek için tüm köy halkının desteğini beklediğini ifade ederk şunları kaydetti:
“Komşuluk, akrabalık, arkadaşlık, saygınlık oluşması için; küslerin birbiriyle barışması, kaynaşması, sahiplenmesi doğrultusunda ise tek amacımız iyisiyle kötüsüyle bu köyde yaşayan ve yaşanan her şeye kalem çekip yeni bir başlangıç yapacağız. Bir elin nesi var iki elin sesi var misali bu köyde ses getirecek atılımlar yapacağız. Yapmamız gereken en iyi kararları konuşarak, fikir ve projeler üreterek daha güzel bir Azizbaba Köyü sözü ile başlayacağımız projelerimizde sizlerin yardımı ile başaracağımıza can-ı gönülden inanıyorum.
Altına imzamı atacağım projelerin birkaç tanesini şöyle sıralayabiliriz;
* Okulumuza restore çalışması yapılarak, Düğün Salonu ve Mevlit Yemekleri için rahat, temiz ve daha düzenli bir ortam sağlanacak.
* Hırsızlık ve her türlü olayda köyümüzün Güvenlik Kameraları ile takip yapılması için Güvenlik Kamera Sistemleri kurulacak.
* Köyümüz etrafına atılan çöp sorununun çözülmesi için köyümüze Çöp Konteynırları konulup hafta da bir gün çöplerimiz toplanacak
* Okulumuzun bahçesinde çocuklarımız için Oyun Parkı yapılıp, çocuklarımızın güvenliği içinde okul etrafının telleri çekilerek etrafı ağaçlandırılarak bahçe düzenlemesi yapılacak.
* Camimizde merkezi sistemin kurarak Edirne Selimiye Camii’nden yapılan vaazlar köyümüz camiinden de dinlenecek.
* Türbe yolumuz bir yürüyüş yolu olarak düzenlenerek yol boyunca etrafı ağaç dikilecek ve Türbe bahçesine banklar konulacak.
* Mezarlığımızın telleri daha düzenli bir hale getirilerek çevre temizliğine özen gösterilecek.
* Çeşme karşısındaki dereye köprü yapılması için çalışma başlatılarak vatandaşlarımızın dere geçişleri kolaylaştırılacak.
* Türbemizde adak ve kurbanlarımızın kesimi için sağlıklı ve temiz bir Kurban Kesim Yeri yapılacak.
* Komşularımızdan talep olduğu taktirde temel ihtiyaçların satışının yapılması için bakkal, büfe vs. gibi satış yerinin açılması konusunda yardımcı olunacak.
Hedefler varılmak içindir. Bu hedeflere varabilmek için iyi bir ekibin olması gerekiyor. İyi bir ekiple iyi bir organizasyonla sorunların üstünden geleceğimizi ümit ediyorum, şunu ısrarla belirtmek istiyorum ki; Muhtarlık Seçimleri’ni ben kazanırsam inanın bana siz de çok şey kazanacaksınız, bütün seçmenlerime aynı bakış açısıyla bakıp kesinlikle ayrımcılık yapmayacağım. Bana oy verenlere de oy vermeyenlere de aynı şekilde hizmet vereceğim. Bana kırgın olanlar varsa bile seçim sonrası onların da gönüllerini alacağım. Şu bir gerçektir ki, ben de insanım ve benim de hatalarım olmuş olabilir. Ben tahsilime, kültürüme ve tecrübeme güvenerek bu işe baş koydum. Karar sizden hizmet benden. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Sizlerin bu konuda yardım ve desteğine ihtiyacım var.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here