“Arıcılık Eğitim Semineri” bugün verilecek

21
Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü, Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi tarafından organize edilen “Arıcılık Eğitim Semineri” bugün 09.30-1700 saatleri arasında Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda verilecek.


HABER MERKEZİ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak olan seminerde açılış konuşmalarını; Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rıdvan Ulus, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nden Devrim Oskay, Kırklareli Tarım İl Müdürü Hasan Çebi, Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner yapacak.
Programın öğlene kadar olan kısmında; saat 09.30’da Mustafa Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Muz “Sağlıklı Arıcılık”, saat 10.00’da Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Doç Dr. Banu Yücel “Arı Ürünlerinde Kimyasal Kalıntı Problemi”, saat 10.30’da Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Yrd. Doç Dr. Yahya Tuncay Tuna “Trakya Bölgesi Bal Arısının (A. Mellifera 1.) Irk ve Ekotiplerin Geometrik Morfometrik Yöntemlerle Belirlenmesi” konularında seminer verilecek.
Saat 13.00’te Banu Oksay’ın “Bal Arıları ve Çiçekleri” konulu Resim Sergisi’nin açılışının ardından programın ikinci bölümüne geçilecek.
İkinci bölümde; saat 13.30’da Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Rahşan İvrin Tunca “Dünyada ve Türkiye’de Arıcılık Ürünlerinin İstatistiksel Değerlendirilmesi”, saat 14.00’te Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Üniversitesi’nden Doç. Dr. Meral Kence “Bal Arısı Genetiği”, saat 14.30’da Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Arı Dünyası Öğrenci Topluluğu’ndan Nihan Babacan ve Merve Oğuz “Balın Özellikleri ve Kullanımı”, saat 15.00’te Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aykut Kence “Göçer Arıcılık ve Bal Arısı Irklarımız”, saat 15.30’da Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden “Yrd. Doç. Dr. Devrim Oskay “Trakya Arısının Performans, Hastalık ve Zararlıların Dirençlilik Özelliklerinin Islah Yöntemleri Kullanılarak Geliştirilmesi”, saat 16.00’da Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu “Arı Ölümlerinin Nedenleri ve Önleme Yolları” konusunda bilgiler verecek. (s)
    

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here