Arıcılara Ballı Fidan Jesti

20
* Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Müdürlüğü Lüleburgaz Orman Fidanlığı tarafından, Lüleburgaz ilçesinin Eskitaşlı Köyü’nde Örnek Arıcılık yapan İbrahim Durgut’a Ihlamur ve Akasya Fidanı bedelsiz olarak verildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rıdvan Ulus, Lüleburgaz ilçesinin Eskitaşlı Köyü’nde arıcılık yapmakta olan İbrahim Durgut’a Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Müdürlüğü Lüleburgaz Orman Fidanlığı tarafından bedelsiz olarak Ihlamur ve Akasya Fidanı verildiğini söyledi.
Ulus; “Lüleburgaz ilçemize bağlı Eskitaşlı Köyü’nde birliğimiz üyesi İbrahim Durgut Örnek Arıcılık Çalışmaları ile etrafındaki diğer arıcılara emsal teşkil etmektedir. Bu örnek çalışmaları kapsamında bulunduğu bölgede Bal Ormanları’nın oluşturulması maksadı ile birliğimizden Ihlamur ve Akasya Fidanı talep etti. Kendisinin talebini Lüleburgaz Orman Fidanlığı Müdürlüğü’ne illettik. 
Fidan Müdürü Hikmet İhtiyar’da birliğimiz üyesi İbrahim Durgut’un bu çalışmasını olumlu bularak, 200 adet Akasya ve 100 adet Ihlamur Fidanı’nı bedelsiz olarak verdi. Lüleburgaz Orman Fidanlığı Müdürü Hikmet İhtiyar’ın bölgedeki yabani ağaçların korunmasına ve türlerinin seçimi hususuna gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here