Arı Yetiştiricileri, Merkez Birlik Temsilcileri’ni belirledi

18
Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yaptı. Birlik yaptığı toplantıda birlik yönetmeliğinde yapılan madde değişikliklerini onayladı. 6 Asil Üye’den oluşan Merkez Birliği Temsilcileri’ni belirledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 29 Aralık 2011 Perşembe günü Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda saat 12:00’da yapıldı.
Verilen önerge ile Divan Başkanlığı’na İbrahim Durgut, Katip Üyeliklere; Bilal Şahan, Ayhan Uzel, Oy Tasnifçiliği’ne; Erdoğan Topal ve Selami Özdinç önerildi. Verilen isimler oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi ve Divan Başkanlığı oluşturuldu. 
Daha sonra üyelere Divan Başkanı tarafından gündem maddeleri okunarak oy birliği ile kabul edildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Birlik Başkanı Rıdvan Ulus toplantı hakkında bilgi vererek şunları söyledi;
“Geçtiğimiz aylarda Olağan Genel Kurul yaptık. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği ile Bakanlığın yaptığı bir çalışma sonrası birliğimizin tüzüğü değiştirildi. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı ile bu madde değişikliklerini onaylayacağız. Bu değişiklikler arıcılarımızın faydasına olacaktır.” 
Daha sonra Bakanlık Temsilcisi Rahmi Ocak madde değişikleri hakkında üyelere bilgi vererek;
“Eskiden merkez birliği temsilci sayısını belirliyordu. 25 delege diyordu, delegeleri siz seçiyordunuz. Ama yeni yönetmeliğe göre şöyle değiştirildi; sayıya göre her birliğin delegesi sabit seçilir. Yani her birlik artık belirli sayıda delegeyi temsilci olarak Ankara’ya gönderir.
Bir diğer madde, eskiye göre; Yönetim Kurulu Başkanı iki dönemden sonra değişir. İstifa ederse veya düşürülürse iki dönem seçilmiş sayılır. Yeni hali; iki dönem yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan bir üye takip edilen dönemde yeniden başkanlığa seçilemez. Daha sonraki dönemler sadece yönetim kuruluna seçilir.” açıklamasını yaptı.
Daha sonra gündem maddesi olan 08/4/2011 tarihli ve 27899 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Islah Amaçlı Hayvan Yetiştirici Birliklerinin Kurulması ve Hizmetleri Hakkındaki Yönetmelik doğrultusunda hazırlanan, Kırklareli İli Arı Yetiştiricileri Birliği’nin Kuruluş Belgesinin 27, 38 ve 42. maddelerinin değişikliğinin görüşülmesi ve intibakının yapılması maddesi oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi.
Son olarak Merkez Birliği Temsilcilerinin belirlenmesi yapıldı. Ankara’da yapılacak olan merkez birliği seçimlerinde Kırklareli’ni 6 Asil Üye’den oluşan; Rıdvan Ulus, Fatih Soyyiğit, Bilal Şahan, Hüseyin Çodak, Ercan Kamış, İsmail Küçüker temsil edecek. Yedek üyeler ise; “Cemalettin Saygılı, Selami Özinç, Erdoğan Topal, Ayhan Uzel, Hasan Tahsin Göksal ve Hasan Çamlı”
Toplantı sonunda tüm üyelere ballı bisküvi ikram edildi. Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’na; Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rıdvan Ulus, Bakanlık Temsilcileri Burak Akbayrak, Rahmi Ocak ve Birlik Üyeleri katıldı. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here