“Arazimi talan edenler bulunsun”

17
Kırklareli merkez ilçe Karakaş Mahallesi Alanlığı Karahıdır Mevkii 89 Parsel, 1022 ada üzerinde bulunun 334 metrekarelik Dökmeoğlu Tarım Makineleri’ne ait arazide vatandaşların….

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Karakaş Mahallesi Alanlığı Karahıdır Mevkii 89 Parsel, 1022 ada üzerinde bulunun 334 metrekarelik Dökmeoğlu Tarım Makineleri’ne ait arazide vatandaşların söylediklerine göre izin alınmadan resmen arsayı ve yer sahibini hiçe sayarak çalışma yapılmış.
Çalışmalar esnasında dikilmiş olan 30’a yakın ağaç fidesi resmen yok edilmiş ve ortaya çıkan molozlar arsanın içerisine bırakılmış durumda. Yapılan çalışmaların kim tarafından yapıldığı belli olmasa da yer sahipleri yakın bir zamanda hukuki yaptırım başlatacak.
Arazi sahibi Hüseyin Dökmeoğlu; “Bu işi kim yaptıysa en azından izin alması gerekiyordu. Buraya 30’a yakın ağaç fidesi ektik güzelleştirme amacı ile en çok kızdığımız ve üzüldüğümüz nokta onların yok edilmesi oldu. Moloz yığınlarını da tarlanın içerisine bırakıp gitmişler. Onlar temizlenebilinir ama bu ağaçların hesabını kim verecek? Bu işin arkasını bırakmayacağız ve bunu kim yaptıysa Türkiye’nin hukuk devleri olduğunu unutmasın. Hakkımızı arayacağız” dedi. (Serkan Koçtürk) 
                                                                                                        

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here