Araç sürücüleri Broşür ve Araç Kokusu dağıtılarak uyarıldı

9
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri şehir içinde sürücülerin emniyet kemeri takmaları ve cep telefonu ile  konuşmaları amacıyla, sürücülere broşür ve araç kokusu dağıttı.
HABER MERKEZİ
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Kırklareli merkez ilçe İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi’nde bulunan eski gar binası önünde trafik uygulaması yaptı.
Ekipler uygulamada, araç sürücülerinin şehir içi ve şehir dışı seyahat esnasında emniyet kemeri takmaları, seyir halinde iken cep telefonu ile görüşme yapmaları konusunda uyarıda bulunmak amacıyla broşür ve araç kokusu dağıttı.
Araç kokuları üzerinde “Lütfen araç kullanırken, telefonla konuşmayın”, “Lütfen araç kullanırken, emniyet kemerinizi takın” şeklinde sürücülere uyarıda bulunan yazılar ile broşürlerde ise emniyet kemeri ile ilgili çeşitli uyarılar yer alıyor.
19 Şubat 2013 Salı günü saat 10.00’da başlayan ve yaklaşık 1 saat süren çalışma ile yaklaşık 100 araç sürücüsüne ulaşıldı.
Bir otomobil sürücüsü Bahadır Yatıkçı uygulamadan memnun olduğunu belirterek, şehir içi ve şehir dışındaki seyahatlerinde sürekli emniyet kemeri taktığını söyledi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.