“Anonim Şirketler Hukuku’nda Değişiklikler ve Yenilikler” konulu konferans yapıldı

10
Konferansa konuşmacı olarak Yard. Doç. Dr. Zekeriya Demir ile Doç. Dr. Hanife Öztürk katıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ile Kırklareli Mali Müşavirler Odası’nın işbirliği ile “Anonim Şirketler Hukuku’nda Değişiklikler ve Yenilikler” konulu konferans 23 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 10.00’da Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Demir şunları söyledi; “6102 Sayılı TTK’nunda 6335 Sayılı Kanun ile yapılan düzenlemeler bekleneni boşa çıkarmıştır. Çünkü yeni TTK beklenen kurumsal yönetime ilişkin yatırımcılara verilmesi planlanan güven hukuki garanti anlamındaki düzenlemelerden uzaklaşılmıştır. Özellikle uluslararası muhasebe ve denetim standartlarının uygulanacak olması Türkiye’deki 86 bin Mali Müşavir ve 4 bin Yeminli Mali Müşavir açısından 6335 Sayılı Yasa ile bu uygulamadan vaz geçilmesi büyük bir hayal kırıklığı meydana getirmiştir.”
Ardından Doç. Dr. Hanife Öztürk konuşmak üzere kürsüde yerini aldı ve yeni çıkarılan 6335 Sayılı Yasa’nın mahsurlu, eksik ve güzel yanlarını bir saati aşkın bir süre içinde katılımcılara anlattı.
Konuşmacı olarak katılacağı belirtilen Prof. Dr. Fazıl Güler’in konferansa iştirak etmeyişi dikkat çekerken, birçok Öğretim Üyesi, asistan ve öğrenciler ile Mali Müşavirlerin izleyici olarak katıldıkları gözlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here