“Anneler karşılıksız sevginin simgesidir”

13
“Anneler Günü” dolayısıyla açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Ülkemizin çağdaş ve aydınlık yarınlarını inşa edecek olan çocuklarımızın, gençlerimizin yetiştirilmesinde büyük emeği olan, Atatürk ilke ve devrimlerini kılavuz edinmiş annelerimize en derin sevgi ve şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Karşılıksız sevginin simgesi olan annelerimiz çocuklarını yetiştirmek, geleceğe hazırlamak ve özgüvenli, kararlı bireyler olarak büyümelerini sağlamak için yakınmadan büyük bir özveriyle çaba göstermektedirler. Geleceğimiz çocuklarımıza mutlu ve aydınlık yarınlar yaratmak, onları eğitmek, kendisiyle barışık, sorumluluklarının bilincinde, dünyadaki gelişmelere duyarlı ve çevresine saygılı bireyler olarak yetiştirmek için tüm güçlüklere katlanan annelerimiz, dünyanın en kutsal varlıklarıdır. Özellikle, kız çocuklarımızın çağdaş anlamda eğitimi, çağdaş yaşamın her alanında aktif görev almalarını sağlayacak oluşumlara destek vermemiz temel görevimiz olmalıdır. Çünkü kadınlarımız ve annelerimiz çağdaş dünyada ve Ülkemizde sevginin, dostluğun ve barışın en güçlü güvencesidirler. Bugün de annelerimizin, kadınlarımızın taşıdıkları görev ve sorumluluklar en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki ölçüde önem arz etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ve üzerinde dolaştırılan karanlık bulutlara karşı şimdi mücadele zamanıdır. Cumhuriyetimize bağlı değerlerimize emek veren tüm annelerimizle, kadınlarımızla ve genç kızlarımızla, birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi ve dostluk inşa edeceğimiz aydınlık bir Türkiye için azimle, kararlılıkla ve çalışma aşkıyla hedefimize yürüyeceğimize tüm kalbimle inanıyorum Ülkemizin içinde bulunduğu bu günün karanlığını ancak çağdaş, ilerici, modern, duyarlı annelerimizin destek ve kararlığı ile iktidara ulaşarak aydınlığa dönüştürebileceğimizi biliyorum.
Tüm annelerimizin sabır ve sağduyularına olan inancımı yineleyerek. Onların emek ve azmi neticesinde Ulu Önderim Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere olan emanetine sahip çıkacaklarına olan inancımla, anneler gününü kutluyor esenlikler diliyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here