“Anneler Günü” kutlandı

2
Tekirdağ’ın Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Anneler günü dolayısıyla ilçe genelinde mahalleleri dolaşarak ergeneli kadınların anneler gününü kutlayarak, çikolata ve gül dağıttı.
HABER MERKEZİ
Tekirdağ’ın Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Anneler günü dolayısıyla ilçe genelinde mahalleleri dolaşarak ergeneli kadınların anneler gününü kutlayarak, çikolata ve gül dağıttı.
Mayıs ayının ikinci haftası pazar günü kutlanan Anneler Günü münasebetiyle tüm yurt genelinde olduğu gibi Ergene İlçesinde ziyaret etkinliği düzenlendi. Kutlama etkinliği kapsamında Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve eşi Ayten Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli, Ergene Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Nihal İşbilen’in yanı sıra belediye personeli şehit ve gazi aileleri başta olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.
Ergene’de yılın annesi seçilen değerli Hatice Gültekin anneyi de ziyaret eden Belediye Başkanı Rasim Yüksel; “Annelerimiz başımızın tacıdır. Hayatımızın her alanında varlıklarıyla bize güç veren annelerimizi bir gün değil her gün şükranla anmalıyız’ ifadelerine yer verdi.
Başkan Yüksel ayrıca ‘ Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır. Bu anlamlı günde vatandaşlarımla bir arada olmaktan çok mutluyum tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum. Ana o kadar değerlidir ki, Cennetin Anaların ayağının altında olduğunu unutmayalım analarımız ailenin temel direği ve toplumun da geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelleri sağlam atılmış aileyle yapısı ile mümkündür. Analarımız dilimizin öğreticisidir. Hayatı bize tanıtanlardır. Bu anlamda annelerimiz ilk ve ebedi öğretmenlerimizdir. Bizim onlardan öğreneceklerimiz bir hayat boyu devam eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep anamızın bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir. Fedakarlığı ve karşılıksız sevgisiyle yüreklerimizde taht kuran tüm annelerimizin anneler gününü bu vesileyle kutluyorum” dedi. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here