Anneler Derneği’nden annelere özel eğlence

8
Anneler Derneği Kırklareli Şubesi “Anneler Günü” dolayısıyla 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 20.00’da Cafe 288’de yemekli eğlence düzenledi.  
HABER MERKEZİ
Yapılan yemekli eğlenceyi, Dernek Başkanı Aynur Yadalı,  Başkan Yardımcıları Nurgül Kuleli ve Güler Yenici organize etti. Geceye Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman, Kırklareli AK Parti Milletvekili Şenol Gürşan’ın eşi Cemile Gürşan, Kırklareli CHP Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun eşi Sibel Kesimoğlu, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın eşi Figen Çağlayan katılım gösterdi. 
Anneler Derneği Kırklareli Şube Başkanı Aynur Yadalı bir açılış konuşması yaptı. Yadalı konuşmasında dernek faaliyetlerinden bahsederken şunları kaydetti:
“Sevgili misafirlerimiz her sene yapılan geleneksel yemeğimize hoş geldiniz. Sizlerinde bildiğiniz gibi faaliyetlerimizden biraz bahsetmek istiyorum. Anneler derneği olarak insan hakları kurulunda görev yapmaktayız. Ayda bir defa vali muavini başkanlığında toplantıya katılıyoruz. Karakolları ve hapishaneyi, mülteci kampını, resmi daireleri devlet hastanelerini çocuk yuvası yetiştirme yurdunu ve huzur evini ve devlet hastanelerini ziyaret ediyoruz. Uygun koşullarda bakılıp bakılmadıklarını soruyoruz. Rapor halinde bir üst kurula bildiriyoruz. Ayda bir Milli Eğitimdeki toplantıya katılıyoruz. İlimizde açılan kurslar hakkında bilgi alıyoruz.  Dernek olarak geçen sende Zübeyde Hanım Anaokulu ziyaret edildi müdüre hanım ve öğretmenlerle görüşüldü. 1 Şubat Zübeyde Hanım ölüm yıldönümü münasebetiyle Zübeyde Hanım Anaokulu’ndan gelen talebeler veliler ve biz anneler Zübeyde Hanım büstüne çelenk konuldu. Kısaca hayatı anlatıldı. Çocuklara gofret ve balonlar dağıtıldı. Çok güzel bir kutlama oldu bu kutlamayı bu sende gerçekleştirmek istiyoruz. Çalışmalarımız eğitim ağırlıklı. Şuanda 10 talebeye burs veriyoruz. Kimi Erzurum Kimi İzmir, Kimi İstanbul’da okuyorlar. Bunlara elimizden geldiğince yardımcı olamaya çalışıyoruz. Yol parası bazen de ilaç parası veriyoruz. Bir kız talebemiz İzmir’de okuyor. Son sınıf talebesi baba icraya verilmiş anne 20 lira yevmiye ile bir işyerinde çalışıyor. Erkek kardeşi askerde bütün aile bu kızın okuldan mezun olmasını bekliyor. Şubat ayının son gününde bize müracaat etti. İzmir’deki okuluna gitmek istiyormuş fakat 920 lira ve dershaneye borcu varmış. Muhasebecimiz berrin hanım ve biz 3 arkadaşla beraber bir telefon trafiği yaptık 2 saat gibi bir zamanda 920 lirayı topladık. Kıza imza karşılığında teslim ettik. Anne kız ağlamaya başladılar. Bu yaptığınız iyiliği hiçbir zaman unutmayacağız çünkü borcumdan dolayı okulu bırakmak durumunda olacaktı. Talebe kızımızın bize dediği ben çalışmaya başladığım zaman ilk önce derneklere yardımcı olacağım demesi bizi çok duygulandırdı. Bir üyemiz olan emekli öğretmen Hayriye Dinçsoy’a çok ama çok teşekkür ediyoruz. Bir öğrencimize sene boyunca burs verdikleri için. Sizleri de derneğimizin faaliyetlerine kalmanızı ve üye olmanızı rica ediyoruz. Bu tür yardımlar bizim için çok önemli.  Belediye Başkanımız Cavit Çağlayan ve eşi Figen Çağlayan maddi ve manevi yardımları için çok teşekkürler.  AK Parti Milletvekili Şenol Gürşan ve eşi Cemile Gürşan,  AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge’nin eşi Cemile Bürge’ye derneğimize yapmış olduğu bağışları için teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız da geçen yıl olduğu gibi huzur evindeki misafirlerimizin yemek masraflarını üstlendiler. Bu gecemizin en önemli bölümü bizlere sponsor olan
Mehmet Efendi Mahdumları şirketi çekiliş için vermiş oldukları 200 adet kahve 50 adet tepsi 5 adet kahve takımı 10 adet 21i kahve takımı ve sevgili misafirlerimize yemekten sonra sıcak kahve ikramlarını sunacaklarından dolayı şahsım ve arkadaşlarım ve sevgili misafirlerim adına çok teşekkür ediyorum sağolsunlar. Çekilişe katkı sağlayan saray çikolata fabrikasına,  Kutbay Hardaliye sahiplerine Kutbay beye, Anneler Günü’nde anneleri unutmayan 200 terlikle gecemize renklendiren fabrika sahibine minnettarız. Seneye fabrika sahibi 2 talebemize her ay 250 liralık burs vereceğini söylediler bu güzel düşüncelerinden dolayı çok teşekkürler. Dileriz başka gönüllülerde bize yardımcı olurlar. Bu yıl kendi isteklerinle aramızdan ayrılan Ruhan Altıntel, Rozi Halevo’ya, Emine Sunal’a,  Kadriye Tutkun’a bizimle çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Aramıza katılan arkadaşlar Bilgin Gözlüklü Güler Yenice, Nilgün Özdil, Nurgül Kuleli’ye çalışmalarında başarılar diliyoruz.
Gecemize diyet Uzmanı Rukiye Karadağ  çekilişe koymamız için 10 adet zayıflama programı hediye ettiler. Tüm kuaförlere teşekkür ediyoruz vermiş oldukları hediyelerden dolayı. Bir gün sonra kutlanacak olan anneler gününüzü kutlar sağlık ve mutluluklar dileriz. Yılın annesi seçimine gelecek olursak huzurevinde bulunan tüm anneleri yılın annesi ilan ediyoruz ve saygı ile ellerinden öpüyoruz.”
Yadala’nın konuşmasının ardından Canlı Müzik eşliğinde yemek ve kahve ikramları yapıldı. Hediye çekilişlerinin akabinde hanımlar eğlencenin tadını çıkararak doyasıya eğlendiler. (Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here