Ankara’dan gelecek uzman heyeti yeni sahayı inceleyecek

13
Ankara’dan gelecek uzman heyeti yeni sahayı inceleyecek

Uzun yıllar Atatürk Stadyumu’nun yanındaki toprak sahanın sıkıntısını çeken Kırklarelili sporcular, Gençlik Spor Il Müdürlüğü’nün girişimleriyle sonuçlandırılan sentetik çimli saha projesine geçtiğimiz haftalarda kavuştu. Bu muhteşem sahada ilk maç ise 5 Aralık tarihinde yapıldı.

Yoğun bir girişim trafiğinin sonrasında sentetik çimli saha projesi, yaz döneminde ihale edildi ve Reform Spor Sistemleri ve Inş. Ltd. Şti. tarafından yapıldı.

15 Eylül tarihinde başlayan çalışmalar neticesinde mutlu bir sonuca ulaştıklarını kaydeden Gençlik Spor Il Müdür Vekili Süleyman Çetin, Kırklareli’nde spora olan ilginin gelişmesi, gençliğin faydalı aktiviteler içinde yetişmesi için birçok proje düşündüklerini belirterek, gerekli ödeneğe sahip olmaları durumunda bunları hayata geçireceklerini ifade etti. Çetin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“359 bin TL+KDV maliyetle yaptırdığımız sentetik çimli sahamız, Kırklareli’ne hayırlı olsun. Çok güzel bir projeyi Kırklareli basınıyla birlikte adeta adım adım izleyerek, yaşayarak bitirdik. Kırklareli’nde spora meraklı gençlerimize güzel bir hizmet sunmuş olmanın gururu içersindeyiz. Bu projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Şimdi sentetik çimli sahamızın geçici kabulü olacak. Önümüzdeki günlerde bu sebeple Ankara’dan uzman bir heyet gelecek ve UEFA’nın belirlediği oyun alanları için geçerli olan 65×100 metre ebadındaki yeni sahamızı inceleyecek. Yeni projelerimiz arasında Lüleburgaz ilçemize de bir sentetik çimli saha kazandırmak var. Konuyla ilgili etüdler yapıldı. Bakanlığımıza öneri sunuldu. Ödenek gelmesi durumudan ikinci faaliyetimiz bu olacak.”

Bunların yanısıra Kırklareli’nde Gençlik Merkezi’nin daha geniş bir alanda hizmet verebilmesi için yeni bir çalışma içerisine gireceklerini belirten Sülayman Çetin, merkezin Gençlik Spor Il Müdürlüğü’nün önünde yer alan park bölgesine geçeceğini ve buradaki yapılanmayla Kırklareli gençlerine daha iyi hizmet vererek, çok fonksiyonlu aktivitelere devam edileceğini ifade etti. Süleyman Çetin, yakın zamanda bu konuyla ilgili uygulamaların hayata geçeceğini ve kamuoyunun tekrar bilgilendirileceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here