Ani sıcaklık değişiklikleri hasta etti

14
Kırklareli’de hava sıcaklıklarındaki ani değişiklikler sebebiyle hastalıklar arttı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de hava sıcaklıklarındaki ani değişiklikler sebebiyle hastalıklar arttı.  Zaman zaman gün içinde havaların çok sıcak olması, akşam saatlerinde soğuması ile vatandaş nasıl giyineceğine karar veremez oldu. Geçtiğimiz hafta yazdan kalma günler yaşanırken bu hafta yerini soğuk havalara bıraktı. 
Kış mevsimine uygun kıyafetlerle evden çıkan Kırklarelililer havaların sıcak olması ile kalın giysilerini çıkardıklarını, sıcaklıkların ani değişimi ile üşüdüklerini belirterek; “Dengemiz bozuldu. Kışa mı,  yoksa yaza mı göre hareket edeceğimizi bilemez olduk. Bu dengesiz durum hastalanmamıza sebep oluyor. Havalar eskilerin dediği gibi tam hastalık havası. Kış ayında yazı yaşamak güzel ama kendimizi koruyamaz duruma geldik. Özellikle çocuklar bu durumdan çok rahatsız. Hastalıktan kırılıyorlar” diyerek dengesiz iklim şartlarından yakındılar. 
Devlet Hastanesi Baştabibi Ruşen Coşkuner’de yaptığımız görüşmede, hava sıcaklıklarının ani artışı ile hastanede hasta sayısının arttığını belirterek vatandaşın yakınmalarını doğruladı ve ani sıcaklık değişikliklerinin halkı olumsuz etkilediğini söyledi. 
TEILEN
Önceki İçerikNew Jersey yolcusu
Sonraki İçerikPazarcı dondu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here