Angus Satış İhalesi’nde usulsüzlük yaptıkları iddiası ile 9 kişi tutuklandı

10
Yurt dışından ithal edilen hayvanların ‘Satış İhalesinde Usulsüzlük’ yaptıkları öne sürülerek gözaltına alınan aralarında Et ve Balık Kurumu yetkililerinin de olduğu 15 kişiden 9’u tutuklandı.
HABER MERKEZİ
Alınan bilgiye göre, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Lüleburgaz ilçesindeki Angus Satış Çiftliği’ndeki satışlarda usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine soruşturma başlattı.
Soruşturma kapsamında İlçe Jandarma Ekiplerince düzenlenen operasyonda “Angus satış ihalelerinde usulsüzlük” yaptıkları öne sürülen Et ve Balık Kurumu Ticaret ve Pazarlama Daire Başkanı M.S.C, Et ve Balık Kurumu Sakarya Kombinası İşletme ve Üretim Şefi A.D., Et ve Balık Kurumu Sakarya Kombine Müdürü Z.G, Et ve Balık Kurumu Lüleburgaz İşletme Müdürü İ.K., Lüleburgaz Büyükkarıştıran Mezbahanesi İşletmecisi, E.İ. ve E.İ., Sakarya Gümrükleme isimli şirket yetkilisi A.F.B., İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Veterineri F.T. ve E.S., veteriner F.D., bir et ürünü firma sahibi F.G. ve çalışanı E.D ile hayvancılık firması yetkilileri F.Y. ve Z.Y. ile kimliği öğrenilemeyen bir kişi gözaltına alınmıştı.
Yaklaşık 3 saat süren soruşturma kapsamında Et ve Balık Kurumu Ticaret ve Pazarlama Daire Başkanı M.S.C., Et ve Balık Kurumu Sakarya Kombinası İşletme ve Üretim Şefi A.D., Et ve Balık Kurumu Sakarya Kombine Müdürü Z.G., Et ve Balık Kurumu Lüleburgaz İşletme Müdürü İ.K., bir et ürünü firma sahibi F.G., Lüleburgaz Büyükkarıştıran Mezbahanesi İşletmecisi E.İ., T.İ. ve E.İ. ve Veteriner F.D. tutuklandı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here