Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde Ders Muafiyeti Müjdesi

28
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden edinilen bilgiye göre, 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi’nden itibaren bazı dersler için muafiyet uygulanacağı öğrenildi.
HABER MERKEZİ
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden edinilen bilgiye göre, 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi’nden itibaren bazı dersler için muafiyet uygulanacağı öğrenildi. Muafiyetin, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II, Temel Bilgi Teknolojileri I – II derslerini kapsayacağı bildirildi.
Muafiyet işlemlerinin uygulanmasında öğrencinin kayıt grubu önem taşımaktadır. Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı iken, yukarıda adı geçen ders/dersleri almış ve başarmış öğrencinin kayıtlı olduğu/kayıt yaptıracağı programdaki muafiyet işlemleri ilgili Fakülte tarafından yapılacağından, bu öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek olmadığı ifade edildi.
Muafiyet fırsatından Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri dışında herhangi bir yükseköğretim programında yukarıda adı geçen ders/dersleri almış ve başarmış olan öğrenciler de faydalanabilecektir. Mezunların, Mezuniyet Belgesini, kayıtlı/kaydı silinmiş öğrencilerin ise onaylı Muafiyet Talep Formu’nu veya bu dersleri alıp başarılı olduğunu gösteren resmi yazıyı AÖF bürolarına teslim etmeleri istenmektedir. İstenilen belgelerin ilk kez kayıt yaptıracak öğrenciler tarafından kayıt esnasında, kayıtlı/kaydı silinmiş öğrenciler tarafından ise 20-29 Ağustos 2014 tarihleri arasında teslim edilmesi gerektiğinin altı çizildi.
Muafiyet konusunda ayrıntılı bilgiye http://www.anadolu.edu.tr adresindeki Rektörlük Duyuruları’ndan ulaşılabilir. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here