Anadolu Gençlik Derneği Mekke’nin Fethi’ni anlattı

31
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kırklareli Şubesi Üniversite Komisyon Başkanlığı Mekke’nin Fethi Konulu konferans düzenledi.
HABER MERKEZİ
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kırklareli Şubesi Üniversite Komisyon Başkanlığı Mekke’nin Fethi Konulu konferans düzenledi.
Konferans 24 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 17.00’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi. Konferansa Kırklareli Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık Konuşmacı olarak katıldı.
Konferans, Kuran Tilaveti ile Başladı. Kuran Tilaveti sonrası Sinevizyon Gösterisi ile devam etti. İlahi Korosu’nun İlahileri ve Şiirleri ile devam eden konferansta; Kırklareli Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık’ın Mekke’nin Fethini yaşanılanları detaylı olarak anlatarak günümüzde bu yaşanan olaylardan ibret almak gerektiğini dile getirdi. Konuşması boyunca sık sık Peygamber’in hayatından örnekler vererek, hadisler eşliğinde gençlere dersler verdi.
Konferans’a Üniversite öğrencileri, Anadolu Gençlik Derneği üyeleri ve yöneticileri katıldı. Anadolu Gençlik Derneği Kırklareli Şubesi Üniversite Komisyon Başkanı Yavuz Selimer, program hakkında açıklamalarda bulunarak; “Günümüz Gençlerimizin Din Tarihi konusunda eksik olduklarını gördük. Dernek olarak Mekke’nin Fethini ele aldık. Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek. Adnan Zeki Hocamız Müftü Yardımcısı programımıza Konuşmacı olarak katıldı. Kendilerine ve programa katılan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. (Selçuk Vurucu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.