Ana Sınıfları ŞİBO ile coştu

29
Bu yıl birincisi düzenlenen ŞİBOYA (Şimşek Boyama Yarışması) İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Şube Müdürü Nedim Çetin yarışmaya giren kurumların Müdürleri, Öğretmenleri ve velilerin katıldığı bir program ve ardından düzenlenen törenle yapıldı.

HABER MERKEZİ

İlçemizde faaliyet gösteren on okul ve 100’ün üzerinde öğrencinin katıldığı yarışmada konuşma yapan Özel Büyük Şimşek İ.Ö.O Müdürü Mustafa Seçkin “Hepimizin ve tüm insanlığın ortak  ümidi çocuklarımızı yetiştirme yolunda Büyük Şimşek Koleji Ailesi olarak; Ana sınıfı 6 yaş grubu öğrencileri arasında “Resim’e ilgiyi artırmak, öğrencinin yeteneğini keşfetmesini ve görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirerek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmak ve başarılarını ödüllendirmek” amacıyla ŞİBOYA adı altında düzenlediğimiz “Şimşek Boyama Yarışması” nin 1.sini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
Okul öncesi eğitimin gerekliliğine önem verilen bölgemizde üç yıldır düzenlediğimiz matematik yarışmamızın yanında acaba okul öncesi dönemdeki çocuklarımıza neler yapabiliriz’i düşünürken, boyama yarışmasının hem yavrularımızın iç dünyalarına hitap eden hem de kendilerini ifade edebilmelerine imkân sağlayan yönü olması itibariyle isabetli bir tercih olduğunu düşündük. Geleceğimizi inşa edecek yavrularımızı özgüven ve sorumluluk alma bilinci bakımından gelişmelerinde çok önemli katkılar sağlayan bu yarışmanın ne denli yararlı olduğunu hep birlikte gördük.
Bu yarışmanın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma, eğitimin önemine ve gerekliliğine inanmış siz değerli velilerimize ve meslektaşlarıma, bizleri kırmayarak buraya kadar gelen sn.İlçe Milli Eğitim Müdürüme ve şube müdürlerime teşekkürlerimi sunuyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”dedi. Yarışmada kaybedenin olmadığı tüm çocukların kazandığı vurgusunu yapan Bülent Irmak;  “Çocuklarımız içerde boyamalarını yaparken velilerimize yönelikte Uzman Psikolog Özkan Şenol Bey’in eşsiz sunumuyla “Çocuğum okula hazır mı?”konulu seminerimiz oldu. Boyamalarını bitiren her öğrenciye balon, boyama kitabı, teşekkür belgesi ve özendirme çantası verilerek, sınırsız bir şekilde doyasıya oyun parkında eğlenme imkânı sunduk. Hem ödüller yönüyle hem de çocuklarımızın kendilerini ifade etme becerilerinin gelişmesi adına hazırlanmış görkemli bir program oldu emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
ŞİBOYA Resim Yarışması Dereceleri: 
1. Sıla Soysal Emrullah Efendi İ.Ö.O
2. Alpaslan Avşar Atatürk İ.Ö.O.
3. Elin Yasmin Beyoğlu Tikveşli Kül.ve Halk OY.S.K.D.
4. Elçin Almalı Sakızköy İ.Ö.O.
5. Sudem Çetin Ramazan Yaman İ.Ö.O.
6. Ece Akdeniz Kocasinan İ.Ö.O.
7. Zeynep Sıla Kahraman Ramazan Yaman İ.Ö.O.
8. Sude Coşkun Kocasinan İ.Ö.O.
9. Efe Altın Karaağaç 80. YIL İ.Ö.O.
10. Nehir Nil Altunbaş Atatürk İ.Ö.O.
11. Elis Can Emrullah Efendi İ.Ö.O
12. Aslı Geyik Tikveşli Kül. ve Halk OY.S.K.D.
13. Selin Şen Emrullah Efendi İ.Ö.O
14. Melisa Eda Nurtekin Emrullah Efendi İ.Ö.O
15. Efe Sarıkaya Emrullah Efendi İ.Ö.O
16. Kübra Elalmış Atatürk İ.Ö.O.
17. Hande Yıldırım Ramazan Yaman İ.Ö.O.
18. Esra Pehlivanoğulları Emrullah Efendi İ.Ö.O
19. İrem Güzel Ramazan Yaman İ.Ö.O.
20. Erce Berber Atatürk İ.Ö.O.
21. Ogün Güler 8 Kasım İ.Ö.O.
22. Zeynep Sena Eğin Emrullah Efendi İ.Ö.O
23. Pınar Tufan Tikveşli Kül. ve Halk OY.S.K.D.
24. Kardelen Balkan Ticaret ve san. Odası İ.Ö.O.
25. Ömer Faruk Girgin Emrullah Efendi İ.Ö.O
26. Eylül Candan Atatürk İ.Ö.O.
27. Rumeysa Anaç Kocasinan İ.Ö.O.
28. Sinem Pehlivan Kocasinan İ.Ö.O.
29. Mehmet Kenar 8 Kasım İ.Ö.O.
30. Arda Gül Emrullah Efendi İ.Ö.O (v.i.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here