“Amerikancı açılımlara izin vermeyeceğiz”

13
“Amerikancı açılımlara izin vermeyeceğiz”

Türkiye Gençlik Birliği Kırklareli Şube Başkanı Selçuk Kılıç, Hükümetin ABD politikasını eleştiren bir basın açıklaması yaptı. Kılıç ve Birliğin diğer üyeleri açıklamalarında şunları kaydettiler;

“Tayyip Erdoğan’ın, Amerika’da Barack Obama ile yapacağı görüşmede Afganistan’a muharip asker gönderilmesi, Kıbrıs, terörle mücadele, Ermenistan’la ilişkiler konularının ele alınacağı bilinmektedir.

Yapılacak görüşmenin Büyük Ortadoğu Projesi’nin sahibi ile memuru arasında yapılacağını biliyoruz. Tayyip Erdoğan, Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eşbaşkanı olduğunu defalarca kendi ağzından söylemiştir. Basında yansıtıldığı gibi Tayyip Erdoğan’ın Obama karşısında hiçbir hükmü yoktur.

Amerika,  Irak ve Afganistan’da döktüğü onca kan ve gözyaşının ardından bir batağa saplanmıştır ve kaybetmektedir. Saplandığı bataklıktan kurtulmak için ortak aramaktadır. Amerika’nın savaş arabasına binenler ancak onun yenilgisini paylaşacaklardır. Nobel "Barış" Ödülü sahibi Obama, Afganistan’daki Amerikan işgalini daha da ağırlaştırmak için bölgeye yeni asker gönderme kararı aldı.  ABD’nin Ankara Büyükelçisi’nin açıklamalarından Obama – Tayyip Erdoğan görüşmesinde Mehmetçiğin Afganistan’a savaşmak için gönderilmesinin konuşulacağı anlaşılmaktadır.

Terörle mücadele dedikleri milletimizi bölmeyi amaçlayan ve bugün geldiğimiz noktada Türkiye’de yaşanan provokasyonların zeminini yaratan "açılımların" devam ettirilmesidir. Türkiye’nin bölünmesi, milletimizin etnik ve dini temelde parçalanmasıdır.

ABD Büyük Ortadoğu Projesi ile Bağımsız, Güçlü ve Cumhuriyet Değerlerini savunan bir Türkiye yerine kişiliksiz, ılımlı Islam modeliyle tarikatların hükümet olduğu, etnik kimliklerle bölündüğü ve piyonlaştırabileceği bir Türkiye istemektedir.

Kıbrıs’ta, Ermenistan’la ilişkilerde Amerikan emperyalizminin çıkarları doğrultusunda adımların atılmasıdır. Milletimize kurulan tuzaksa ABD’nin terörle mücadeleye sözde katkı sağlaması için, KKTC’ni ortadan kaldırma planlarına karşı Türkiye’ye "destek" olması karşılığında Mehmetçiklerimizin Afganistan’da cepheye sürülmesinin kabul edilmesidir.

Uyarıyoruz.  Mehmetçiğin kanı üzerinden pazarlık yapılmasına asla izin vermeyeceğiz.

Amerikan askeri olmayacağız. Milletimiz genciyle yaşlısıyla, Türküyle Kürdüyle bir olup esareti kabul etmeyecektir.

Arkadaş; Geleceğimiz için Amerika’nın işgal askeri olmamak için, milletimizin birliği, bağımsız ve gerçekten demokratik bir Türkiye için seni mücadeleye çağırıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here