“AMELE OLURUM”

35
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı görevini yürütürken, hakkında yayınlanan bazı haberler sonrasında istifa ederek, görevinden ayrılan Hüsmen Terkin; “Konu yargılama sürecinden geçti. Yargısız infazdı. Çamur atma ve algı operasyonuydu. Gerçekler ortaya çıktı” dedi
Şenol Goncagül
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Eski İl Başkanları’ndan Hüsmen Terkin, Eski İl Yöneticileri’nden Ertan Özbek ile birlikte Yeşilyurt Gazetesi’ne “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. 
* “Yargısız infaz yapılmıştı”
Kısa bir süre için il başkanlığı görevinde bulunmasına rağmen, önemli ölçüde ses getiren çalışmalara imzasını atan Terkin, hakkında yayınlanan bazı haberler sonrasında istifa ederek, İl Başkanlığı görevinden ayrılmıştı. İstifası sonrasında başlattığı hukuk mücadelesinden “Kazanarak” çıkan Terkin, o zaman kendisine yapılanın düpedüz iftira, çamur atma ve algı operasyonu olduğunu söyledi. Terkin; “Yargılama süreci tamamlandı. O kart olayını gerçekleştiren kişi suçunu itiraf edip, sonucunda da ceza aldı. Bizim konu ile ilgili bir dahlimizin bulunmadığı kesinleşti. Ancak, düpedüz üzerimize oynanan bir komplo idi” dedi.
* “Bedel ödetilmek istendi”
Kısa bir zaman zarfında, önemli bir yol aldıklarını ve AK Parti’nin, siyasal dengeleri altüst ederek, önemli bir çıkış yakalama potasına girmeye hazırlanırken bu operasyonun yapıldığını belirten Terkin; “Sen misin bu partiyi kurumsal hale getiren? Sen misin bu partiyi daha geniş kitlelere yayan? Sen misin bu partinin örnek hale gelmesini sağlayan? Al sana bunun bedeli! Böylesine bir operasyona maruz bırakıldık. Gerçekler er veya geç ortaya çıkardı. Çıktı da” dedi.
* “Partimin amelesi olurum”
İstanbul Gaziosmanpaşa’da yayınlanan bir gazetede, Kırklareli’den Milletvekili Aday Adayı olacağı yönünde bazı haberlerin çıktığını da hatırlattığımız Hüsmen Terkin; “Gazeteci arkadaşlarımızın teveccühü olmuş. Elbette ki onur duydum. Ancak, bizim siyasi parti kültürümüzde ve geleneklerimizde, kapı kapı dolaşarak, aday adayı olduğumuzu yaymak gibi bir yöntemimiz yoktur. Biz, öyle bir niyetimizin olduğunda da, bunu parti kademeleri ile paylaşır ve görev bekleriz” dedi.
* “2 Milletvekili çıkarırız”
AK Parti’nin, önümüzdeki Genel Seçimler’de 2 Milletvekili çıkarma potasında bulunduğunu belirten Hüsmen Terkin; “Daha da iyi yerlere gelmek mümkün. 2 Milletvekili çıkarmak hayal değil. Ben bunun olabileceğine inanıyorum. Partim kimi belirlerse, kimlere görev verilirse, yanlarında olur ve yürürüm. Partimin amelesi olurum” dedi.
* “Vekil olsaydım…”
Milletvekili olması durumunda, bölgede mutlaka bir irtibat ofisi açmak istediğini belirten Hüsmen Terkin; “Herkesin buradan Ankara ‘ ya gitmesi mümkün olmayabilir. Vekilin, burada bu tür işlerle uğraşması da zor. Burada danışmanları olmalı. İrtibat ofisi olmalı. Öyle çok daha iyi bir iletişim ve hizmet mümkün olurdu” dedi. 
TEILEN
Önceki İçerikMuhteşem Logo
Sonraki İçerik“SİYASETE KADIN ELİ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here