Amatör Spor Kulübü olmak zor zenaat

15
“Yok’tan Şampiyonluk çıkarttık”
* Babaeski Nadırlı Gençlikpor Kulübü Başkanı Gökay Gürsoy ile 2. Başkan Şaban Akın, Nadırlı Köyü kökenli Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’yı makamında ziyaret ettiler. Başkan Hacı; “Sizlerle gurur duyuyorum” dedi. Kulüp Yöneticileri; “Kısıtlı da değil, olmayan imkanlarla başarı hedefliyoruz” dediler.
Şenol Goncagül
Özel haber
Geçtiğimiz sezonda Kırklareli 2. Amatör’de, Play Of 1.’si olarak, 1. Amatör Küme’ye yükselen Şampiyon Nadırlı Gençlikspor Kulübü’nden, Nadırlı Köyü kökenli olan Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’ya nezaket ziyaretinde bulunuldu.
* “Mucizeyi gerçekleştirdik”
Tüm imkânsızlıklara rağmen, bir çok geniş imkana sahip kulüplere karşı mücadele veren ve şampiyon olarak ipi göğüsleyen Nadırlı Gençlikspor Futbol Takımı ile gurur duyduğunu belirten Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Kulüp Yöneticileri’ne önümüzdeki sezon mücadele edecekleri 1. Amatör Küme Ligi’nde de başarılar diledi.
* “Süper Amatör Ligi hedefliyoruz”
Önümüzdeki sezon için hedeflerinin Süper Amatör Lig olduğunu belirten Kulüp Başkanı Gökay Gürsu; “Transferler yapıyoruz. Oyunculara para ödemiyoruz ama geçişleri için Lisans Bedelleri oluyor. Kişi başına 700 TL. civarında bir gider oluşuyor. Köylü kulübe sahip çıkmaya çalışıyor ama yılda en fazla birer kez ve küçük meblağlarda destekleri olabiliyor. İmkanlar ortada. Buna rağmen, bu sene şampiyon olarak, bize inanları mutlu ettik. İnanmayanları ise mahcup ettik.” dedi. Kendi köyünün futbol takımı ile gurur duyduğunu belirten Belediye Başkanı Hacı; “Yazık ki, belediye olarak herhangi bir yardım elimizden gelmiyor. Kalbimiz sizlerle. En ateşli taraftarlarınızdan biriyim” dedi. 
* Brezilya Forması gibi
Kulüp Forması’nın, Brezilya Milli Takımı’nın forma rengi ile aynı olmasının önemli bir motive olduğunu belirten Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’ya, 39 numaralı forma hediye edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here