“Amatör Spor Haftası” kutlandı

24
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü “Amatör Spor Haftası” Etkinlikleri kapsamında 17 Ekim 2014 Cuma günü yürüyüş düzenledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü “Amatör Spor Haftası” Etkinlikleri kapsamında 17 Ekim 2014 Cuma günü yürüyüş düzenledi.
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner Özgüven’in önderliğinde, Kırklareli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş, Vilayet Meydanı,  100. Yıl Caddesi, Karaumur Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Fevzi Çakmak Bulvarı ve İstasyon Caddesi’nden geçilerek, Kapalı Spor Salonu önünde sona erdi.
Yürüyüşe; Kırklareli Vali Yardımcısı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan, çok sayıda protokol üyesi ile öğrenciler katıldı.
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner Özgüven yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Amatör sporculara ve amatör spor kulüplerinin farkındalığını yaratmak için düzenlenen ve bir hafta süren “amatör spor haftası”  sportif faaliyetlerle devam ediyor. Bakanlığımızın bu Yıl ilk defa yaptığı bir uygulamayla, amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yapılacak bu amatör sporculara ve kulüplere katkı saylayacak çok güzel bir çalışma oldu. Bizde İlimizde Amatör sporculara ve kulüplere sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz.”
Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Amatör Spor Haftası 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında kutlanmaya başladı. Bu kapsamda Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü,  geniş çaplı organizasyon düzenledi. 
Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Amatör Sporculara ve Amatör Spor Kulüpleri’ne Ödül Töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Temsilcisi Nuri Kılıç, açılış konuşmasını yaptı. Ardından Vali Yardımcısı Aslı Aynaoğlu Kuzulu konuştu. Kırklareli Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile devam eden tören, 2013-2014 Yılı’nda Amatör Sporlar da başarılı olan sporculara ödülleri verildi. Bu yıl ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Amatör Spor Kulüpleri’ne malzeme yardımı yaptı. Bununla birlikte Kırklareli’de bulunan Amatör Spor Kulüpleri’nin malzemeleri de bu törende verildi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.