Amatör Ressamlar’dan harika eserler

28
Yaşları 40 ile 70 arasında olan Kırklarelili amatör ressamlar Hocaları Hasan Yel ile harika eserler ortaya çıkarıyorlar. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Amatör Resim Derneği üyelerinin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı kursa devam eden ve yaşları 40 ile 70 arasında olan 23 amatör ressamın yaptığı resimler profesyonel ressamlara taş çıkartıyor. 
Kurs öğretmeni Hasan Yel, öğrencilerinin çok kabiliyetli olduğunu, resim konusunda ki teknikleri de çok çabuk öğrendiklerini belirterek; “Öğrencilerim çok kabiliyetli. Resim tekniklerini de çok hızlı öğreniyorlar. Böyle olunca da ortaya çok güzel işler çıkıyor. Bende onlarda yapılan işten keyif alıyoruz” dedi.
Öğretmenliğini Hasan Yel’in yaptığı Halk Eğitim Merkezi Kursu Amatör Resim Derneği Atölyesi’nde veriliyor. Kursta Karakalem, Sulu, Kuru Pastel, Guaş, Akrilik ve Yağlı Boya Resim Çalışmaları yapılıyor. 
Kursa katılan öğrencilerin en büyük sıkıntısı Kırklareli’de resim malzemeleri satan yer bulamamaları.  Kursa Edirne’den gelen Hasan Yel hoca, öğrencilerinin resim malzemelerini Edirne’den temin ediyor.
Halk Eğitim Merkezi kursuna katılan 40 yaştan 70 yaşa kadar her meslek gurubundan 23 kursiyer şu isimlerden oluşuyor: Mukadder Bağıran, Nuriye Üstündağ, Tomris Turan, Nilüfer Sonçağ, Nermin Eşgel, Zehra Yılmaz, Ali Eryılmaz, Nermin Türkoğlu, Sonel Tolun, Fenniye Baykan, Mustafa Ermiş, Zennur Bayraktar, Göknur Seyhun, İlknur Uğurlu, Ayşın Taşkıran, Meryem Gider, Müşerref Balcı, Yüksel İbrikçi, Züleyha Baştepe Erdoğan, Meral Mor, Candeğer Karaoğlu, Caner Atalay, Gülcan Yiğit.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here