Amatör Gruplara Belediye’den tam destek

12
* Kırklareli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 21. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nde kurulacak olan alternatif sahnede yer almak isteyen grupların 15 Şubat’tan itibaren başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nin 20. yılında kurulan alternatif sahnede yerel sanatçıların ve gençlerin kurdukları amatör gruplara destek verilmiş ve halkımız ile buluşmaları sağlanmıştı.
Bu yıl 21’ncisi yapılacak olan festivalde de bu grupların desteklenmeye devam edeceğini belirten Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan şunları kaydetti:
“Hepimizin hatırlayacağı gibi, vatandaşlarımızda bu alternatif sahne olgusuna destek vermiş ve azımsanmayacak bir izleyici kitlesi olmuştu. Kırklareli Belediye Başkanlığı olarak bizleri çok memnun eden bu durum karşısında, bu sahne geleneğini sürdürme kararı aldık.
 Kendi içimizden, mahallemizden, yakın akraba-arkadaşlarımızın çocuklarının sahne performanslarını izlemek hepimize büyük  keyif verdi. Bu yılda 21.cisini gerçekleştireceğimiz Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivalimizin Alternatif Sahne konseptini oluşturmaya başlıyoruz.
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Personelimiz, Festival hazırlıklarına başladılar ve bu yıl alternatif sahnede yer almak isteyen geçtiğimiz yıl ki gruplarımız dahil, yeni grupların başvurularını 15 Şubat 2011 ile 01 Mart 2011 tarihleri arasında kabul edecekler.
Kakava Alternatif Sahnesi’nde, yer almak isteyen yerel sanatçılarımız ve genç gruplarımız hazırladıkları birer demo (ses yada görüntülü) CD’lerini ve daha önce sahne aldıysalar, sahne performanslarına ait dijital paylaşımları ile bizlere başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Sivil toplum örgütleri ve yerel sanatçılarımız ile kurduğumuz bu paylaşım köprüsünün gelecek yıllarda daha da güçlenerek devam etmesini çok istiyoruz, sivil toplum kuruluşu yönetimlerinde de festivalimize sanatsal ve kültürel anlamda renk katacak tüm projelerini bizlerle paylaşmaları için bekliyoruz. Karşılıklı beyin fırtınası yaparak amatör ruhlar ile profesyonel ruhları birleştirdiğimizde ortaya çıkacak güzel projeler olduğuna inanıyoruz. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here