“Amacımız sağlıklı bir şekilde hizmet vermek”

14
Kırklarelili içerisinde yolcu taşımacılığı yapan Kooperatifler Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker başkanlığında 29 Ekim 2013 Salı günü saat 20.00’de toplandı.
HABER MERKEZİ
Kırklarelili içerisinde yolcu taşımacılığı yapan Kooperatifler Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker başkanlığında 29 Ekim 2013 Salı günü saat 20.00’de toplandı.
60 No.lu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Engin Arslan, İkinci Başkan Ufuk Kan, Karahıdır Birlik Başkanı Cengiz Akcan ve Çağdaş Birlik Başkanı Casim Karabaş ve 30’a yakın görevli şoför Esnaf ve Sanatkârlar Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya katıldılar.
 Konuya ilişkin olarak Basın mensuplarına yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Amacımız yolcularımıza iyi hizmet verebilmek. Bu amaçla her ay toplantılarımızı rutin olarak yapmaya çalışıyoruz. Şuan 30 araç ile hizmet veriyoruz. 10 aracımız Karahıdır’da, diğer 10 aracımız Kayalı Kampüsü’nde diğer 10 tanesi ise güzergâhlarda hareket halinde. Aldığımız duyumlar çerçevesinde gerekenden fazla yolcu aldığımız yönünde. Böyle bir durum olması söz konusu değil. Çünkü ruhsatlarımızda işli olan yolcu kapasitesi 24 oturan 27 ayakta yolcu bu rakamların dışında bir tane bile fazla yolcu alma şansımız yok. 2014 yılı itibari ile tüm yolcu kooperatiflerimiz tek isim altında ve araçlarımızda tek renk olarak hizmet verecek. Şuan için en büyük sıkıntımızı yolcu indirip bindirirken yaşıyoruz. Genelde çoğu duraklara sivil araçlar park etmiş oluyor. Mecburen yolcuyu yolda indirip bindiriyoruz. Bu ciddi bir sıkıntı yaratıyor. Bu konuda hem belediyemizden hemde Emniyet Müdürlüğümüzden yardım bekliyoruz. Ekstradan duraklar ve uygun yere duraklar yapılmalı. Bu zaman isteyen bir iş ama çözümlenmeli.” (Serkan Koçtürk)      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.