“Amacımız gençleri eğitmektir”

15
*  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kırklareli Şube Başkanı Baki Koçer; “Hepimizin tek amacı gençlerim¬izi eğitmektir” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli’de uzun yıllardan beridir yokluğu hissedilen Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin (TÜFAD) Kırk¬lareli Şubesi yaklaşık bir ay önce Kırklareli Merkez ilçe Karakaş Mahalle¬si, Karakaşbey Sokak, Uçarlar İş Merkezi’ndeki bürosunda faaliyetlerine başladı. TÜFAD’a ilk olarak hayırlı olsun ziyaretini İl Futbol Temsilciliği ve İl Hakem Kurulu gerçekleştirdi.
02 Haziran Çarşamba günü saat 15.00’da gerçekleştirilen ziyarette konuşan Futbol İl Temsilcisi Cafer Yüce, TÜFAD Şubesi’nin açılması ile Kırk¬lareli çok büyük bir başarıya imza atıldığını belirterek; "Daha önce Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kırklareli Şubesi olmadığı için mecburen işlerimizi Edirne’de halletmek zorunda kalıyorduk. Bu konuda Edirne ile aramızda iyi bir iletiştim’ kuramadığımız için istediğimiz çalışmayı yapamıyorduk. Bu sebeple böyle bir başarı gösterdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Şu anda yeni büro açtığınız için pek iyi bir konumda olmayabilirsiniz ama ileride demek için bir lokal açarsanız bu size maddi anlamda katkıda bulunur. Biz de gel¬erek sizlere destek oluruz" dedi.
İl Futbol Temsilciliği ile İl Hakem Kurulu’nun kendilerine’ düzenledikleri ziyaretten büyük memnuniyet duyduk¬larını belirten TÜFAD Şube Başkanı Baki Koçer yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
"Bu şubenin Kırklareli’deki eksikliğini yıllardır biliyor¬duk. Bizler de kısa bir süre içerisinde yapılanmaya gittik. Yaklaşık bir ay önce kurulmamıza rağmen bu ay sonunda ilk seminerimizi vereceğiz. Zaman içinde daha iyi olacağız. Meslektaşlarımızın haklarını korumak ve onları’ yönlendirmek için elimizden geleni yapmaya özen göstereceğiz. Sorunlar bitmez. Sorunsuz dernek ve cemiyet yoktur. Hepimizin tek amacı gençlerimizi eğitmektir.”
Ziyaret, futbolun Kırklareli’deki yeri ve futbol sahaları üzerine yapılan konuşmaların ardından son buldu. Ziyarete, Futbol İl Temsilcisi Cafer Yüce, Tertip Komitesi Üyeleri Ali Gökçen ve Arif Güden ile İl Hakem Kurulu Başkanı Sezai Akçan katılırken, TÜFAD Kırklareli Şube Başkan Yardımcıları Metin Kucan ile Turhan Gökbayrak da hazır olarak bulundu. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here