“Altyapısı tamamlanan caddelerimiz yenilenecek”

10
* Kırklareli Belediye Başkanı Çağlayan; “GAZDAŞ ve TREDAŞ’ın bitirdiği yerlerde kaldırım ve asfalt çalışmalarına başlayacağız” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi tarafından başlatılan Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında, 7 caddede kaldırım ve asfaltlama çalışmaları yapılacak.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, TREDAŞ ve GAZDAŞ ile yapılan protokol kapsamında öncelikli olarak Haşim Peksöz Caddesi, Mustafa Kemal Bulvarı, Namazgah Caddesi, Balkan Caddesi, Hasan Paşa Caddesi, Zincirlikuyu Caddesi, Cumhuriyet Caddesi’nde altyapı çalışmalarının bitirilmesini istediğini söyledi.
Çağlayan, Haşim Peksöz Caddesi’nde GAZDAŞ’ın çalışmalarına geçtiğimiz gün başladığını ve GAZDAŞ ile birlikte TREDAŞ’ın da cadde üzerindeki altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından kaldırım ve asfalt çalışmalarına başlanacağını belirtti.
Çağlayan; “Yaklaşık 2 yıldır GAZDAŞ ve TREDAŞ’ın çalışmaları dolayısıyla yollarımız son derece bozuldu. 2 yıldan bu yana sürekli baypas yaparak geçiştirmeye çalışıyoruz. Ancak artık bunlar yeterli olmuyor. Bizde GAZDAŞ ve TREDAŞ ile yaptığımız anlaşma ile öncelikli olarak ana arterlerde altyapı çalışmalarını hızlandırmalarını ve kısa sürede bitirmelerini istedik. GAZDAŞ, 10 Haziran’a kadar yapılmasını talep ettiğimiz 13 caddeden 2’sini tamamladı. Geçtiğimiz günde Haşim Peksöz Caddesi’nde çalışmalarına başladı. Biz artık en azından talepte bulunduğumuz ana arterlerin altyapı çalışmalarının belirtilen tarihe kadar tamamlanmasını istiyoruz. Çünkü bizde kış gelmeden kaldırım ve asfaltlama çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz. Öncelikli olarak kaldırım ve asfaltlama işine Haşim Peksöz Caddesi’nden başlayacağız. Daha sonrasında Zincirlikuyu Caddesi’ne geçerek akabinde; Mustafa Kemal Bulvarı, Namazgah Caddesi, Balkan Caddesi, Hasan Paşa Caddesi, Cumhuriyet Caddesi’nde kaldırım ve asfaltlama işlerini yapacağız. Altyapısı tamamlanan caddelerimiz yeni yüzlerine kavuşacak. Yıllardır tamamlanmayan altyapı çalışmalarını artık tamamlayarak, yaşanan sıkıntıların biran önce giderilmesini sağlayacağız” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here