“Altyapı olmadan bir kulüp yürümez”

14
* Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can; “Kırklarelispor’un altyapısını marka haline getirmek istiyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
TFF Spor Toto 2. Lig Takımları’ndan Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can, bu yıl altyapıya daha da önem verdiklerini söyledi.
Okulların kapanmasıyla birlikte başlayan Kırklarelispor’un Yaz Okulu’na 3 günde 120 kişinin kayıt yaptırdığını ifade eden Can; “Kırklarelispor’un altyapısını marka haline getirmek istiyoruz” dedi.
Altyapı olmadan bir kulübün yürümeyeceğini anımsatan Can; “Bu yıl her zamankinden daha fazla altyapımıza önem veriyoruz. Bu doğrultuda altyapıda açtığımız yaz okulumuz başladı. 3 günde 120 kişi kayıt yaptırdı. Kulübümüze altyapıda da büyük ilgi var. Bizde altyapıya önem verdiğimiz için yaş ortalamasını 6’ya kadar düşürdük. İlk etapta 6-8 yaş grupları çalışmalarına başladı. İleriki günlerde daha büyük yaşlarında kayıtların alacağız. Altyapı olmadan bir kulüp yürümez. İnşallah Kırklarelispor’un geleceği emin ellerde olacak. Biz günlük başarılarla uğraşmıyoruz. Trakya’daki gençleri Kırklarelispor çatısı altında birleştirmek istiyoruz. Kırklarelispor’un altyapısını marka haline getirmek istiyoruz. Altyapıdaki hocalarımızın takip ettiği genç yetenekleri bizlere bir rapor halinde sunacaklar. Bizlerde bu doğrultuda başka kulüpler ile görüşerek küçük yaştaki futbolcularımıza bir köprü olacağız” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here